До 250 тисяч грн на новий бізнес: у рамках програми "єРобота" українцям дадуть безповоротну грантову підтримку

До 250 тисяч грн на новий бізнес: у рамках програми "єРобота" українцям дадуть безповоротну грантову підтримку
Найближчим часом уряд затвердить програми безповоротної грантової підтримки також у сфері переробки та IT

Українці, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тисяч гривень в межах нової урядової програми "єРобота". Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.

Будь-який українець, що має бізнес-план, і тверді наміри розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Ми плануємо видати 20 тисяч таких грантів за рік. Відповідно, бюджет програми на рік – 5 млрд грн. Ми говоримо про можливість запустити будь-який мікробізнес, як то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо, – зазначив Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту, за його словами, треба буде подати заявку через портал "Дія" чи відділення "Ощадбанку", додавши до заявки бізнес-план.

Протягом 10 робочих днів експерти "Ощадбанку" та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проєкту, і якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на ваш рахунок, – повідомив Шмигаль.

Він підкреслив, що держава надаватиме грант не готівкою, а на окремий банківський рахунок. З цього рахунку можна буде купити обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою "5-7-9" у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу, – зауважив прем’єр-міністр.

Під час засідання уряд затвердив ще дві програми для аграріїв у межах великого проєкту грантової безповоротної підтримки нових бізнесів "єРобота".

Загалом на три програми держава виділить 16 млрд грн. Частину коштів на підтримку бізнесу виділять також іноземні партнери.

Нагадаємо, що в Україні можуть відновити роботу Mcdonald's: що відомо. Ресторани швидкого харчування можуть відкритися вже у серпні.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Програма підтримки бізнесу під час війни (відео) Програма підтримки бізнесу під час війни (відео)
Вона зможе охопити орієнтовно 250 компаній. Завдяки їй вдасться додатково створити понад 2500 робочих місць.
Як евакуювати бізнес на захід Як евакуювати бізнес на захід
Як держава допомагає бізнесу перенести виробництва для відновлення роботи в західні регіони, скільки підприємств це вже зробили і з чим вони стикаються.
Loading...
Load next