Замість декількох ЛКП – одна керівна компанія: Львів активно провадить реформу житлового фонду

Замість декількох ЛКП – одна управляюча компанія. Львів активно провадить реформу житлового фонду. Личаківський район першим пішов на таке укрупнення комунальних підприємств, усі ЛКП в цьому районі об’єднали в одну управляючу компанію «Господар» із новеньким приміщенням.
Мер міста Андрій Садовий зазначив: "Наша мета – зменшити кількість управління, лишити достатню кількість двірників, майстрів, слюсарів і забезпечити якісний сервіс для мешканців, адже ті умови, які тут створені, має не кожна ІТ-компанія".
Завітавши до такої керівної компанії, можна отримати величезний спектр комунальних послуг: проконсультуватися із фахівцями «Львівтеплоенерго», «Львівгазу», «Львівводоканалу» та ЦНАПу, подати покази своїх лічильників, отримати довідки чи розв'язати нагальні питання щодо ремонту будинку.
"90% будинків – це стара забудова міста, ремонт дахів, каналізаційні випуски, ремонт сходових кліток. Окрім цього, дуже серйозна проблема – це самовільне встановлення кондиціонерів. За 15 діб переважно ми розв'язували всі питання, які не потребують додаткового вирішення і комунікували з мешканцем у зворотному напрямку", - пояснює директор компанії «ЛКП Господар» Валерій Таракулов.
Управляюча компанія «Господар» у Личаківському районі міста працює з нового року. Угоди з нею встигли укласти вже 832 будинки цього району.
Заступниця міського голови Львова з питань ЖКГ Ірина Маруняк зазначає: "Керівник – це представник мешканців, який обирається на зборах і, власне, якщо він, наприклад, каже, що хоче полагодити дах, то на ремонт даху призначені певні акумульовані кошти, а далі визначається який відсоток вкладають мешканці, а який керівна компанія. Тоді ми спільно ремонтуємо дах".
Послуги з капітального ремонту покрівель ця комунальна компанія може пропонувати не лише жителям Личаківського району, також спільно з громадою вони можуть втілювати у реальність програми співфінансування. Має підприємство на своєму балансі аварійну службу і 15 одиниць спецтехніки.
"Ми маємо два гілкоподріблювачі: один дизельний; другий бензиновий; також фронтальний навантажувач, тобто підвісне обладнання; піскорозкидувач; фронтальну газонокосарку", - додає Валерій Таракулов.
Додамо, що окрім комунальних у Львові налічується 29 приватних керівних компаній. Відтак, мешканці самі можуть визначатися, кому доручати своє майно. Натомість амбітною ціллю львівської мерії є подальше укрупнення комунальних підприємств і створення у кожному районі по одній керівній компанії подібного зразка.
https://www.youtube.com/watch?v=sM6agI-qbmA&t=4sСлідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.




