Фахівці Львова розповіли про фінансову грамотність
Кожен громадянин повинен розуміти, яким чином та звідки наповнюється бюджет, що таке видатки та куди вони йдуть.
"Чиновник бере частину коштів, бо їх перерозподіляє державний апарат. Усі допомоги, субсидії, пільги - це все з нашої кишені. Немає нічого безкоштовного", - розповів у коментарі ПравдаТУТ Львів економіст Віктор Борщевський.
Додамо, чимало людей не орієнтуються у цінах на послуги чи товари. У цьому фахівці вбачають проблему, тому радять ще змалку привчати дітей до фінансових питань на власному прикладі. Зокрема, одне з перших правил - це заощадження.
"Основний закон - заплати самому собі. З кожного доходу відкладайте мінімум 10%. Помилка багатьох полягає в тому, що люди це роблять в кінці з того, що залишається, а, зазвичай, нічого, адже скільки б людина не заробляла, з ростом доходів завжди зростають витрати", - пояснив фінансовий консультант Андрій Баландюк.
“Заробляти, відкладати, рахувати та інвестувати” - саме такий принцип поводження з фінансами дієвий, каже чоловік. І додає: тішить те, що молодь все частіше цікавиться та професійно підходить до питань, що стосуються грошей.
З усім тим, у деяких школах вже починають викладати фінансову грамотність. Наразі такий предмет запровадили лише у 17 навчальних закладах міста. Щоправда, на правах факультативу.
https://www.youtube.com/watch?v=MnlbEhI4ER4Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.