Нацбанк України визначив стратегічну ціль для стабільності гривні в умовах війни
Національний банк України вдруге з початку повномасштабної війни оновив свою інституційну Стратегію. Однією з основних цілей є забезпечення “Стійкої гривні” та зниження різниці між офіційним і готівковим курсом до менш як 3%.
Про це повідомляється в тексті Стратегії.
Перелік пріоритетних завдань доповнився низкою заходів та уточнених індикаторів у межах п’яти стратегічних цілей. Враховано плани у напрямі цінової та фінансової стабільності, інфляційних очікувань, курсової стійкості та євроінтеграції.
Стійка гривня
Як зазначається в документі, ціль I має особливе місце в Стратегії. "Забезпечення стабільності грошової одиниці України є основною функцією НБУ, особливо важливою під час війни", - йдеться в стратегії.
Основною стратегією залишається поступове послаблення та скасування валютних обмежень, введених на початку війни, перехід до гнучкого курсоутворення та відновлення повноцінної практики інфляційного таргетування.
Передбачено утримання спреду між готівковим і офіційним курсом гривні до долара США на рівні менше 3%.
Плануються такі заходи для реалізації цілі:
- Розроблення стратегії повернення до інфляційного таргетування, валютної лібералізації та переходу до гнучкого обмінного курсу.
- Поступове повернення до повноцінного формату інфляційного таргетування.
- Поступове повернення до плаваючого обмінного курсу.
- Поступове послаблення та зняття валютних обмежень.
Готівковий курс наразі повністю залежить від міжбанківського ринку. Банки продають готівкову валюту через каси та обмінники, придбану в НБУ, додаючи свою комісію. Через це готівковий курс дещо вищий за безготівковий, і наразі ця різниця становить близько 1%. Так, якщо офіційний курс на 21 січня складає 42,15 грн/долар, банки продають долар за 42,65 гривень.
Нагадаємо, Ціни на нафту залишаються поблизу максимумів на тлі санкцій США проти російського експорту
Анастасія Князєва - pravdatutnews.com