В Україні банківські рахунки боржників заарештовуватимуть по-новому

Тепер в Україні запрацює автоматизований арешт банківських рахунків. Відтепер це загрожуватиме усім боржникам, а не лише тим, хто не сплачує аліменти. Арешт банківських рахунків буде відбуватися по-новому та майже миттєво, шляхом інформаційної взаємодії державних і приватних виконавців з банками. Повідомляє Главком.
Про це йдеться в наказі Міністерства юстиції від 23 березня 2021 року, № 1061/5, яким оновлений Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках в банках. Ухвалення нових змін зумовлене тим, що виконавці при арешті коштів боржників стикалися із багатьма труднощами при здійсненні таких операцій.
Насамперед це стосується проблем в отриманні інформації про рахунки українців, які не є підприємцями. Так українські, банки доволі часто відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржників та суми грошей, наявних на їхніх рахунках.
" Станом на 25 березня 2021 в Україні діють 73 банку. На сьогодні до системи автоматизованого арешту підключено 7 банків, 44 банки підключені до тестового середовища, на стадії консультацій і попередніх налаштувань щодо підключення до тестового середовища знаходяться ще 11 банків. Тобто найближчим часом до системи автоматизованого арешту буде приєднано 62 банки з 73. З огляду на це, а також те, що запропонована модель дозволить автоматизувати всю взаємодію між державними, приватними виконавцями і банками, значно оптимізує виробничі процеси банківських установ, сподіваємося, що підключення всіх банків до оновленої системи взаємодії відбудеться максимально оперативно ", – розповів представник Міністерства юстиції.
Зазначимо, що відповідно до чинного закону про виконавче провадження, виконавець накладає арешт на кошти боржника одразу після відкриття виконавчого провадження за умови вказівки стягувачем в заяві банківських рахунків боржника.





