В Україні 77% пенсіонерів живуть за межею гуманітарної бідності, - Денісова

В Україні 77% пенсіонерів живуть за межею гуманітарної бідності, - Денісова
Українська омбудсменка Людмила Денісова заявила, що в Україні 77% пенсіонерів живуть за межею гуманітарної бідності. До неї звертаються громадяни через низький рівень прожиткового мінімуму.

Як вона розповіла в інтерв'ю РБК-Україна, фактичний прожитковий мінімум в два рази більше, ніж юридичний. І тому громадяни звертаються: як прожити на 2189 гривень, якщо фактично потрібно хоча б 4714 гривень.

- 77% пенсіонерів перебувають за межею гуманітарної бідності, - повідомила вона.

Зазначимо, суми прожиткового мінімуму на 2021 рік встановлено законом № 1082. Основним орієнтиром є його розмір, визначений для працездатних осіб. На 1 січня 2021 року цей показник становить 2270 гривень.

Нагадаємо, у першому півріччі 2020-го рівень бідності серед працюючих українців перевищив 42%.

Міністерство соціально політики України розробило дорожню карту наближення прожиткового мінімуму до реальної величини. Уряд схвалив і подав до Верховної Ради низку законопроектів.

Передбачається забезпечити пришвидшене збільшення прожиткового мінімуму для розрахунку соціальних виплат, які є основним джерелом доходів:

  • у 2022 році - на 14%;
  • у 2023 році - на 15%;
  • у 2024 році - на 25%.

Як зазначається в повідомленні, проекти законів передбачають нову методологію визначення та застосування прожиткового мінімуму виключно для основних соціальних гарантій (мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є для людини основним джерелом доходів).

Крім того, планується запровадження базових величин для розрахунку соціальних виплат (надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги, щомісячних допомог), що встановлюються до пенсії або державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії; стипендій, максимальних розмірів виплат, компенсаційних виплат, а також одноразових виплат (допомог).

Також пропонується запровадження базової величини для грошових платежів і стягнень та базової величини для адміністративних зборів.

Читайте також
У суддів пенсії зросли на 10 тис грн, а у військових - на 67 грн У суддів пенсії зросли на 10 тис грн, а у військових - на 67 грн
Середній український пенсіонер отримує тепер 3724 гривні, а ось пенсія суддів зросла помітно – до 77387 грн.
Нові правила для ФОПів, податок на нерухомість, вартість комунальних послуг та ліки за «тисячу» – рік підготував чимало новацій для українців (відео) Нові правила для ФОПів, податок на нерухомість, вартість комунальних послуг та ліки за «тисячу» – рік підготував чимало новацій для українців (відео)
2022й уже на носі. Новий рік – нові правила, а отже й зміни. Яких сфер торкнуться? Про усе дізнаєтеся із огляду наших журналістів.
В Україні перерахують пенсії працюючим пенсіонерам: як зміняться виплати з 1 червня В Україні перерахують пенсії працюючим пенсіонерам: як зміняться виплати з 1 червня
Українським пенсіонерам, які працюють, у червні цього року проведуть перерахунок пенсій, хоча раніше це робилося у квітні. Однак пенсіонери також зможуть отримати доплати як за квітень, так і за травень 2021 року, лише заднім числом.
Loading...
Load next