Зеленський підписав закон: в Україні змінились правила кредитування для мешканців зони АТО та ООС

Зеленський підписав закон: в Україні змінились правила кредитування для мешканців зони АТО та ООС
Українцям, які проживають на тимчасово окупованих територіях змінили умови щодо виплат кредитів.

Президент Зеленський підписав закон "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг" № 1451-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 19 травня, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Підписаний закон скасовує заборону нараховування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитами, які брали після 1 травня 2021 року громадяни України, котрі проживають на території проведення ООС 

Тобто українці, які проживають у зоні проведення АТО/ООС і мають заборгованість за кредитами, взятими до травня цього року, і надалі мають право не платити пеню та штрафи на основну суму заборгованості, - пояснили в пресслужбі президента.

Зазначимо, що згідно з новим законопроєктом, скасовується також і заборона на звернення стягнення на заставне майно за кредитами, що оформлені після травня 2021 року під заставу нерухомості, яка належить громадянам і представникам малого й середнього бізнесу, які розташовані в зоні проведення АТО і ООС. 

Однак, заборона виселяти громадян з житлових будинків, переданих в іпотеку за діючими кредитними договорами, навіть на підставі судового рішення про звернення стягнення на об'єкт іпотеки все ж таки залишиться чинною.

Це гарантує збереження прав для людей, які мали або мають складне фінансове становище через проведення АТО/ООС, але водночас спростить доступ громадянам, котрі володіють нерухомістю в Луганській, Донецькій та частині Харківської області, до банківського кредитування, зокрема державних програм "Доступні кредити 5-7-9%" та "Доступна іпотека 7%" на рівних умовах з усіма громадянами України, - додали в Офісі президента.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування

Читайте також
Подешевшало лише пшоно: стрімке підвищення цін на продукти в Україні Подешевшало лише пшоно: стрімке підвищення цін на продукти в Україні
Згідно з даними Державної служби статистики, в період з початку року до квітня найбільше подорожчали овочі, соняшникова олія та цукор.
Інфляція в Україні: які продукти харчування подорожчали у квітні Інфляція в Україні: які продукти харчування подорожчали у квітні
У квітні 2021 року в Україні споживчі ціни у порівнянні з березнем зросли на 0,7%. Зокрема з початку цього року зростання українських цін становить 4,8%.
В Нацбанку України розповіли, якими банкнотами найчастіше користуються українці В Нацбанку України розповіли, якими банкнотами найчастіше користуються українці
В Україні найбільш поширеними в готівковому обігу є банкноти номіналом у 200 гривень, однак при цьому найменше користуються українці банкнотами у тисячу гривень.
Loading...
Load next