Російські банки в Україні: чому деякі продовжують працювати (відео)

Російські банки в Україні: чому деякі продовжують працювати (відео)
Деякі фінустанови з російським корінням все ще функціонують., попри санкційні обмеження.

З початком війни в Україні запровадили санкції проти роботи російських банків на території нашої держави. Однак попри це деякі фінансові установи з російським корінням все ще продовжують функціонувати. Багато питань в українців виникає й досі щодо роботи Альфа-банку. Проте фінансисти зазначають: все законно. 

Національний банк визнав акціонерів особами цього банку акціонерами із зіпсованою діловою репутацією і відповідно він позбавив їх права голосу, права впливу на банк і тепер вони мали би продати свою частку. Але це теж зробити неможливо оскільки акціонери банків є під санкціями і відчужувати активи теж не можна, — пояснює Віктор Гальчинський, фінансовий експерт. 

Російські акціонери у цій ситуації й дійсно поза грою. Банк зараз працює на економіку України, розповідають фахівці. 

Ну і залишається ще один російкський банк, який належить російській приватній особі це Forward Bank, колишній банк «Русский стандарт» і власне цей банк належить компанії «Русский стандарт» . Й оскільки це приватна особа, то зараз жодних обмежень щодо діяльності цього банку запроваджено не було. Банк працює на ринку, — каже Віктор Гальчинський.

Щодо власника банку Андрія Кисельова, то санкції проти нього ще й досі не запроваджені. А от банки, які мали російський державний капітал, такі як «Сбербанк» та «Промінвестбанк», були повністю ліквідовані. 

Також зміни торкнулися й нашої банківської системи. Зараз впроваджені спеціальні кредитні канікули, які дозволяють певний період часу не сплачувати штрафи за протермінування платежу по депозиту.  

Тут така двостороння ситуація. З одного боку це обмеження навантаження на фінансову систему, але з іншого боку ті люди, які могли б користуватися кредитними ресурсами, навіть якщо не брати великі кредити, наприклад хтось там бере споживчі кредити і йде в магазин щось купує, то це знову ж таки запускає якісь фінанси в економіку і це знаєте, якийсь двосторонній процес. З одного боку це є плюс для фінансової системи, але трошки воно зменшує рівень фінансів, які можуть обертатися в економіці, — зазначив Віктор Борщевський, економіст. 

Але попри воєнну ситуацію кредитні заборгованості скасовувати ніхто не буде. Фахівці кажуть, що ми переможемо у цій війні, коли за неї заплатить кожен власник російського паспорта незалежно від того чи потрапив він під санкції, чи ні.  

Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv  

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ У випадку війни з Росією, економіка ЄС дуже постраждає, — ексглава МВФ
Від зростання цін на енергоносії та продукти харчування до економічних санкцій і шкоди, завданої інвестиційній довірі, наслідки можуть бути далекосяжними, але їх важко оцінити кількісно.
Євросоюз ще на півроку продовжив економічні санкції проти Росії Євросоюз ще на півроку продовжив економічні санкції проти Росії
Європейський союз знову продовжив економічні санкцій проти Росії через агресію у бік України. Обмеження діятимуть щонайменше до 31 липня 2022 року.
Loading...
Load next