Литва з початку квітня повністю припинила імпорт газу з росії

Литва з початку квітня повністю припинила імпорт газу з росії

Литва повністю відмовилася від газу із росії – країни-терориста. Як заявили в Міненергетики держави 2 квітня, рішення ухвалене у зв'язку із прагненням до повної енергетичної незалежності від російського газу, що є відповіддю на енергошантаж рф у Європі та війну в Україні.

Від початку квітня литовська газотранспортна система працює без імпорту російського газу. Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики Литви, передає OBOZREVATEL.

Міністр енергетики Дайнюс Крейвіс заявив, що це поворотний момент в історії енергетичної незалежності країни.

Ми перша країна ЄС серед країн-постачальників "Газпрому", яка досягла незалежності від постачання російського газу, і це результат багаторічної послідовної енергетичної політики та своєчасні інфраструктурні рішення, – сказав він.

Це підтверджують і дані оператора газотранспортної системи Литви Amber Grid, які показують, що на 2 квітня імпорт російського газу з литовсько-білоруського з'єднання становив 0 МВтч.

Всі потреби Литви в газі задовольняються через Клайпедський термінал зрідженого природного газу (ЗПГ). В офіційно оголошених графіках оператора терміналу зрідженого природного газу "Клайпедос нафта" зазначено, що щомісяця на термінал надходитиме три великі обсяги зрідженого природного газу, чого вистачить усім клієнтам. На найближчий період клієнти розмістили замовлення на транспортування газу тільки з терміналу. При необхідності газ можна буде постачати до Литви і через газове з'єднання з Латвією, а з 1 травня – і через газове з'єднання з Польщею, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Іспанія та Італія планують побудувати власний газопровід.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

Читайте також
Кулеба: Плата за газ у рублях – це допомога росіянам у вбивстві Українців Кулеба: Плата за газ у рублях – це допомога росіянам у вбивстві Українців
Дмитро Кулеба закликав країни світу виважено підійти до вирішення цього питання.
Loading...
Load next