Загроза глобальній продовольчій безпеці: ЄС пропонує спростити експорт продукції з України

Загроза глобальній продовольчій безпеці: ЄС пропонує спростити експорт продукції з України
План спрямований на інтеграцію інфраструктури України та ЄС для мобілізації 20 мільйонів метричних тонн зерна.

Фото: Тьєррі Монасс/Getty Images

Європейський Союз пропонує створити «смуги солідарності» виключно для експорту сільськогосподарської продукції з України, щоб допомогти пом’якшити блокаду продукції, яка загрожує глобальній продовольчій безпеці.

Про це повідомляє CNN з посиланням на сьогоднішній пресреліз Єврокомісії.

План спрямований на інтеграцію інфраструктури України та ЄС для мобілізації 20 мільйонів метричних тонн зерна, яке мають відправити з України протягом трьох місяців, заявила комісар ЄС з транспорту Адіна Валеан. 

Тисячі» вантажівок і вагонів застрягли на українській стороні багатьох кордонів ЄС, із середнім часом очікування 16 днів, а на деяких кордонах — до 30 днів, — заявила комісія.  

Комісія закликає керівників вантажних перевезень та інфраструктури вжити заходів для оптимізації українського експорту, наприклад, зробити більше транспортних засобів доступними та визначити пріоритетні часові проміжки.

Національні органи також просять застосувати максимальну гнучкість для прискорення процедур у пунктах перетину кордону, та працювати над тим, щоб забезпечити більше можливостей для тимчасового зберігання українського експорту. 

Зазначено, що блокада експорту внаслідок війни з росією, на додаток до випадків крадіжки зерна російськими військами, спричиняє глобальну кризу постачання зернових, таких як пшениця та кукурудза.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

 33
 
Читайте також
Для того, хто щодня вбиває сотні людей, проблема голоду неважлива, – Микола Сольський Для того, хто щодня вбиває сотні людей, проблема голоду неважлива, – Микола Сольський
Україні необхідна постійна комунікація і готовність країн G7 швидко реагувати на всі виклики, пов'язані з експортом с/г продуктів.
ЄС відмовився від планів забороняти морські перевезення російської нафти - FT ЄС відмовився від планів забороняти морські перевезення російської нафти - FT
У шостому пакеті санкцій може зберегтися заборона європейським компаніям надавати послуги, включаючи страхування, необхідні для транспортування російської нафти по всьому світу.
Loading...
Load next