Чого чекати від української економіки: курс валюти, ціни на пальне, інвестиції та експорт (відео)

Курс валюти лізе догори, ціни на пальне б’ють антирекорди. За різними оцінками падіння нашої економіки сягатиме 30-40%. Разом з тим, експерти заспокоюють: не все так погано. Особливо зважаючи, що в нашій країні триває війна.
Чи велике це падіння? Звичайно, велике. Але чи воно таке, що знищить нашу Україну? Ні. Є випади і більшого падіння, і держави виживали, національна економіка виживала. Потрібно, по-перше, всім працювати і платити податки. Іншого виходу нема. Бо ми зараз захопились волонтерством. Це добре, це правильно, але податки деколи забули платити. А це погано. Значить бюджет наш не наповнюється таким чином, — зазначає Олег Кузьмін, директор інституту економіки і менеджменту НУ «Львівська політехніка».
Також нам потрібно переглянути програми розвитку національної економіки, а ще знайти нові шляхи для експорту продукції. Бо ж без експорту практично немає поповнення заробленої валюти. Та і це ще не все.
Для нас дуже важливим є на сьогодні аграрний сектор. Далі, безумовно ІТ-технології. Вони дають значні надходження в бюджет. Вони фактично на третій сходинці по надходженнях в бюджет. Треба шукати інші напрями. Це і хімічна промисловість, треба про неї не забувати, не забувати про будівництво, — наголошує Олег Кузьмін.
А щоб усе це розвивалося, потрібні інвестиції. І вони будуть, кажуть фахівці. Як тільки інвестори отримають сигнал про завершення війни, вони одразу ж увірвуться на наш ринок. Найбільше коштів піде в регіони, де є велика продовольча база. Будівнича сфера теж не пастиме задніх, як і логістична, передбачають експерти.
Сьогодні всі інвестори цікавляться, а що ж це за країна. Тобто що там таке є. Виявляється, що продовольча безпека світу — це тут. Військова справа — це тут. Тобто інвестори починають цікавитися дуже інтенсивно, — зазначає Ростислав Слав’юк, економіст, НУ «Львівська політехніка».
Інвестори повернуться до нас обличчям. Досі він повертався іншим місцем, на жаль. Ми мали дуже мало інвестицій. Це було по кілька мільярдів в рік. Для нашої країни це дуже мало, — Олег Кузьмін.
Та зараз ситуація зміниться докорінно.
Сюди підуть машинобудівні заводи, автозаводи, авіазаводи, заводи пов’язані з переробкою с/г продукції сучасними технологіями, — підкреслив Олег Кузьмін.
Окрім того, Україна стане потужним навчальним майданчиком. Зокрема для тих, хто займається розмінуванням, утилізацією, переробкою вторсировини. І у все це будуть вкладати кошти.
А щодо такого, здавалося б, високого курсу 37 грн за долар, то, як зауважують спеціалісти, нам з ним ще дуже пощастило.
Якби влада наша трошечки спасувала, я хочу сказати, об’єктивно, курс сьогодні був би 200 грн за долар. Це приблизно так. Тобто вони спрацювали абсолютно правильно. Можна сказати лише одне: до цього часу вони втримали, а зараз він стоїть. За великим рахунком, якщо він впаде до 40-45 грн/дол, він все одно буде повертатися, — наголосив Ростислав Слав’юк.
А от ситуація з пальним кращою не буде. Однак ми подолаємо усі випробування, які нині постали перед нами.
Якщо гривня відвоює позиції якісь там 30-ти гривневі за долар +- буде триматися, ну, може трошки більше буде, то по пальному ситуація буде гірша, набагато складніша з причин того, що не склалася логістика, постачання — воно вмерло просто. В нас буде зовсім інша модель. Ми будемо будувати країну, в якій буде дорога енергетика, дуже, пальне буде дороге, але жити ми будем класно, — підсумував Ростислав Слав’юк.
Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv
Віра Коновал - pravdatutnews.com





