"Грубо порушила міжнародне право": Велика Британія закликала росію забрати війська та зброю із ЗАЕС

"Грубо порушила міжнародне право": Велика Британія закликала росію забрати війська та зброю із ЗАЕС

Велика Британія звернулася до росії із закликом забрати війська та зброю із Запорізької атомної електростанції. Таку заяву представники країни зробили на сьомій нараді МАГАТЕ.

Про це повідомляє Енергоатом.

Під час організованої наради договірних сторін із розгляду виконання зобов’язань за Об’єднаною конвенцією про безпеку поводження з відпрацьованим ядерним паливом і радіоактивними відходами (ВЯП і РАВ), яка проходить у штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні, британська делегація закликала росіян вивести війська з окупованої ЗАЕС та прилеглих територій. 

Здійснивши неспровокований, навмисний і варварський напад на демократичну та суверену державу, росія грубо порушила міжнародне право і Статут ООН. Силовим захопленням ядерних об’єктів України рф висловлює свою кричущу неповагу до міжнародної ядерної безпеки та порушує головні цілі Об’єднаної конвенції, що ставить під загрозу життя мільйонів людей у разі ймовірної ядерної аварії в Україні, — йдеться у заяві британських атомників.

Окрім того, делегація Великої Британії висловила своє захоплення та підтримку роботі персоналу ЗАЕС, який працює для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки на майданчику станції попри загрози, репресії та тиск з боку російських військових.

Нагадаємо, раніше США розширили санкції проти росії та заборонили імпорт золота.

Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com

 141
 
Loading...
Load next