Перемовини про "нейтральність" ЗАЕС тривають, результату поки немає – Міненерго

Перемовини про "нейтральність" ЗАЕС тривають, результату поки немає – Міненерго

Позиція України щодо окупованої рф Запорізької АЕС не змінюється, переговори тривають, проте з боку росіян поки немає конструктиву у перемовинах. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в етері телемарафону.

Ми давно вже говоримо і з МАГАТЕ, і з Рафаелем Гроссі про певні параметри угоди про нейтральність на ЗАЕС, або нейтральну зону на станції та навколо. Позиція України не змінюється - повна демілітаризація станції, вихід всіх військових формувань рф, як би вони не називались, виведення тяжкої військової техніки, виїід фахівців Росатома з станції.

І можливість нашому персоналу спокійно оперувати станцією і нести відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку, - сказав Галущенко.

За його словами, гендиректор МАГАТЕ Гроссі справді намагається провести перемовини з росіянами, "дотиснути їх до якихось реальних кроків".

Ми йому дуже вдячні за це, ми це всіляко підтримуємо, але переговори поки тривають, і сказати, що є результат, на жаль, ми поки не можемо, - підкреслив міністр.

За його словами, поки немає конструктиву з боку росіян щодо перемовин. Раніше гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що для безпечної роботи тимчасово захопленої росіянами Запорізької АЕС є життєздатне рішення, яке потребує міжнародної підтримки.

Нагадаємо, що Фінляндія надасть Україні 29 млн євро на гуманітарну допомогу та розвиток.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Теги: 
Loading...
Load next