ВВП України у січні зріс на 3,5% - Мінекономіки

ВВП України у січні зріс на 3,5% - Мінекономіки

Валовий внутрішній продукт (ВВП) України у січні 2024 року зріс 3,5% [±1%] порівняно з січнем 2023-го завдяки розширенню логістичних можливостей та зростанню інвестиційного попиту.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки за попередніми даними.

Ключовими факторами підтримки позитивної економічної динаміки на початку року стали зростаючий інвестиційний попит, який генерує бюджет, а також доступність зовнішніх ринків для вітчизняних виробників завдяки розширенню логістичних можливостей, - сказала перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона зазначила, що робота Українського морського коридору дозволила досягти рекордних обсягів експорту з початку широкомасштабного вторгнення рф та продовжити нарощувати економічну активність, в першу чергу виробниками аграрної і металургійної продукції, підприємствами з добування металевих руд та діяльності залізничного транспорту.

Також зняття блокування польськими автоперевізниками польсько-українського кордону з середини місяця позитивно вплинуло як на діяльність експортерів, так і на діяльність виробників, суттєво залежних від імпортної сировини, - додала перший віцепрем'єр.

За даними Мінекономіки, у січні основні сектори економіки демонстрували позитивну динаміку. Транспортну галузь підтримували нарощування внутрішніх залізничних перевезень та переробка вантажів у морських портах. Продовжувала відновлюватись економічна активність за рахунок експортоорієнтованих виробництв, а саме металургії, добування металевих руд та агропереробки.

Через інвестиційний попит на тлі збереження бюджетного фінансування відновлення пошкодженої критичної інфраструктури, зростає і будівельна галузь. У січні спостерігались також позитивні відновлювальні тенденції у галузях сільського господарства та внутрішньої торгівлі.

Нагадаємо, У Польщі прокуратура відкрила справу щодо розсипаного українського зерна

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Після війни українська економіка зможе відновитися набагато швидше ніж російська — аналітики Після війни українська економіка зможе відновитися набагато швидше ніж російська — аналітики
На відновлення показників економіки до довоєнного стану Україні потрібно буде приблизно 5 років, росії - 10.
Loading...
Load next