Рада фінстабільності схвалила Стратегію з розвитку кредитування

Рада фінстабільності схвалила Стратегію з розвитку кредитування

Рада з фінансової стабільності схвалила Стратегію з розвитку кредитування, яка має на меті сприяти забезпеченню фінансовими ресурсами відновлення енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє Національний банк України.

Як зазначається, Стратегія також має на меті стимулюванню попиту, спрямованого на підвищення обороноздатності країни.

Зокрема, йдеться про забезпечення фінансовими ресурсами не лише підприємств оборонно-промислового комплексу, а й переробної промисловості, сільського господарства та бізнесу на деокупованих і наближених до фронту територіях – «територіях стійкості». Умови кредитування бізнесу та населення поліпшуються з огляду на забезпечення макроекономічної стабільності завдяки послідовній політиці Національного банку та Уряду і значній міжнародній допомозі. Зокрема, рівень ставок за кредитами знижується, - йдеться в повідомленні.

Водночас, указують в НБУ, попит на кредити – сегментований, а для низки галузей та регіонів діють надпотужні воєнні ризики, які ускладнюють доступ до необхідних фінансових ресурсів.

Упровадження Стратегії покликане сприяти розширенню доступу до кредитних ресурсів та розвитку підприємництва, залученню інвестицій, створенню нових робочих місць, поверненню українців з-за кордону.

Для успішної реалізації Стратегії:

  • Національний банк і надалі підтримуватиме макрофінансову стабільність та здійснюватиме регулювання сектору з урахуванням балансу між забезпеченням фінансової стабільності й розвитком кредитування;
  • Міністерство фінансів стимулюватиме ризик-апетит державних банків до кредитування пріоритетних галузей та сфокусує інструментарій державних гарантій на кредитування проєктів на «територіях стійкості»;

Міністерство економіки сфокусує та удосконалить механізми державних програм на визначених пріоритетних галузях економіки та підприємствах на територіях з високими воєнними ризиками.
На виконання Стратегії правління НБУ затвердило перехідні вимоги до банків для поступового запровадження нової структури капіталу та вимог до його достатності.

Оновлені нормативи спрямовані на подальше забезпечення фінансової стабільності, а перехідний період дасть змогу зберегти потенціал банківської системи надалі нарощувати кредитну підтримку економіки, - підсумували в Нацбанку.

Нагадаємо, Президент Польщі підписав зміни до закону про допомогу українським біженцям

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
У Мінсоцполітики повідомили про зростання прожиткового мінімуму
Водночас буде змінено сферу його застосування
Уряд Австрії: Україна - найбільша проблема на європейському континенті
Уряд країни виділив 1,5 мільйона євро для фінансування гуманітарних проєктів. За словами міністра, Україна – це та "гаряча точка", яка знаходиться у безпосередній близькості від Австрії.
В Україні проведуть перевірку усіх АЗС
Щорічно Україна втрачає мільярди через діяльність нелегальних АЗС. Тому в країні візьмуться за нелегальні заправки і перевірити кожну з них.
Loading...
Load next