Україна запропонувала реструктуризувати 13 випусків єврооблігацій

Україна запропонувала реструктуризувати 13 випусків єврооблігацій

Кабінет Міністрів України запропонував інвесторам умови реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутися до 1 серпня 2024 року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Сьогодні, 17 червня, Уряд України публічно повідомив, що з 3 по 14 червня Україна проводила закриті зустрічі з представниками Комітету власників єврооблігацій, до складу якого входять великі інституційні та інші довгострокові інвестори, які володіють близько 20% єврооблігацій України. Метою зустрічей було обговорення умов реструктуризації тринадцяти серій єврооблігацій України, що має відбутись до 1 серпня 2024 року, збирання відгуків від ринку та погодження структури, яка була б задовільною для всіх сторін і дозволила б Україні досягти боргової стійкості відповідно до вимог Програми МВФ, - ідеться у повідомленні.

Зазначається, що умови реструктуризації запропоновано на основі базового макроекономічного сценарію МВФ.

Пропозиція України полягає в обміні всіх 13 серій єврооблігацій:

  • або на серію інструментів з фіксованим доходом (прості облігації) та державні деривативні інструменти (варіант 1);
  • або на серію простих облігацій (варіант 2).

Деривативні інструменти з варіанту 1 буде конвертовано у прості облігації з фіксованою дохідністю у 2027 році, номінальна вартість яких залежатиме від показників податкових надходжень України та досягнення показників зростання ВВП згідно з базовим прогнозом МВФ.

У Мінфіні додали, що обидва варіанти у пропозиції реструктуризації боргу України передбачають номінальне зниження боргу від 25% до 60% залежно від темпів відновлення країни протягом періоду дії програми з МВФ.

Зазначається, що протягом наступних тижнів уряд України проведе консультації з власниками єврооблігацій за межами Комітету власників єврооблігацій та збере відгуки від ширшої спільноти інвесторів щодо структури угоди та інструментів, заявили у міністерстві.

Досягнення домовленості з інвесторами щодо умов реструктуризації очікується до 1 серпня цього року.

Нагадаємо, У Києві компанія підлітків напала на іноземця

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Mastercard заявив про блокування кількох фінустанов через антиросійські санкції Mastercard заявив про блокування кількох фінустанов через антиросійські санкції
Компанія Mastercard заявила, що заблокувала кілька фінансових установ РФ у своїй платіжній мережі через санкції, запроваджених проти Росії у зв'язку з вторгненням до України, організованим Кремлем.
Loading...
Load next