Агенство Fitch спрогнозувало, що буде з економікою в Україні

Агенство Fitch спрогнозувало, що буде з економікою в Україні
Fitch Ratings прогнозує уповільнення економічного зростання України через дефіцит робочої сили та енергії

Fitch Ratings прогнозує уповільнення економічного зростання України через дефіцит робочої сили та енергії.

Про це пише Fitch.

У 2024 році зростання ВВП, за оцінками агентства, сягне 4%, що зумовлено нормалізацією торгівлі в Чорному морі, високими державними витратами та зростанням доходів домогосподарств. Однак у 2025 році очікується сповільнення до 2,9% через нестачу робочої сили та енергоресурсів.

Інфляція, за прогнозом, зросте з 6,2% у 2024 році до 9,3% у 2025 році, що пов’язано з підвищенням зарплат на тлі дефіциту кадрів. Fitch зазначає, що довгострокове припинення вогню може значно покращити перспективи економічного зростання у 2025-2026 роках.

Раніше МВФ прогнозував зростання ВВП України на 4% у 2024 році з уповільненням до 2,5-3,5% у 2025 році через наслідки війни, зокрема пошкодження енергетичної інфраструктури. Fitch також вважає, що конфлікт може продовжуватися до 2025 року, хоча припинення вогню можливе.

Нагадаємо, США виділили пакет військової допомоги для України на $988 млн

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com 

Читайте також
Держборг знизиться до 55, 8% ВВП в цьому році – Нацбанк Держборг знизиться до 55, 8% ВВП в цьому році – Нацбанк
Національний банк очікує зниження державного і гарантованого боргу України до 55,8% ВВП, при тому, що в минулому році держборг виріс з 50,3% ВВП до 60,8% ВВП.
Українська економіка пройшла пік падіння Українська економіка пройшла пік падіння
Надалі економіка країни лише ростиме. Про це заявив міністр економіки Ігор Петрашко, коментуючи дані Держстату, за якими падіння ВВП за 2020 рік склало 4%.
На тлі коронавірусу рівень тіньової економіки виріс до 31% ВВП, - Мінекономіки На тлі коронавірусу рівень тіньової економіки виріс до 31% ВВП, - Мінекономіки
Оцінка рівня "тіні" в економіці показала істотні відмінності епідемії коронавірусу від інших кризових періодів.
Loading...
Load next