Збиття українського літака МАУ: Іран пропонує виплатити по 150 тисяч доларів родичам загиблих
Делегація Ірану висунула пропозицію виплатити родинам загиблого екіпажу по 150 тисяч доларів моральної компенсації. Про це повідомила пресслужба посольства Ірану в Україні на своїй сторінці у Facebook.
Відомо, що в іранському посольстві в Україні, відбувся третій тур перемовин між заступниками глав Міністерств закордонних справ Ірану та України. Напружені переговори тривали два дні.
Під час перемовин обговорювався широкий спектр питань, які стосувалися кримінальних проваджень та технічних питань, у тому числі, авіаційних, та питань безпеки польотів, а також остаточний звіт Ірану, - заявили у посольстві.
Зокрема Іранська делегація повідомила про свою готовність до виплати компенсацій українським родинам загиблих у катастрофі в розмірі 150 тисяч доларів за кожного загиблого, згідно з Постановою Уряду Ісламської республіки Іран, та звернулася до української делегації з проханням довести цю інформацію до відома родичів загиблих українців.
Однак, зауважимо. що у ході перемовин стало відомо, що іранська сторона відмовилась визнавати спільну групу України, Швеції, Канади та Бельгії, створену для координації зусиль, стороною переговорів.
Іранська сторона заявила принципово, що не визнає цієї групи як сторони перемовин та висловила своє невдоволення непрофесійним поводженням та ворожою позицією деяких з цих країн, - наголосили у посольстві Ірану.
Нагадаємо, що літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS-752 за маршрутом Тегеран-Київ, зазнав авіакатастрофи в Ірані 8 січня 2020 року. На борту перебували громадяни шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Всі 176 людей, які були в літаку, загинули, серед них 11 українців.
Згодом американські правозахисники звинуватили владу Ірану в переслідуванні родичів жертв збитого літака МАУ. Зокрема стало відомо, що іранські органи влади не повернули майно загиблих їхнім родичам і навмисно втручалися в поховання та меморіальні збори в очевидній спробі обмежити зусилля щодо підзвітності й своєї причетності до авіакатастрофи.