Продавав персональні дані українців: СБУ викрила експравоохоронця з Полтавщини (фото)

Продавав персональні дані українців: СБУ викрила експравоохоронця з Полтавщини (фото)
Правоохоронці затримали чоловіка «на гарячому» під час перемовин про передання інформації, що містить банківську таємницю.

Служба безпеки України викрила експравоохоронця з Полтавщини, який продавав інформацію з обмеженим доступом із закритих державних та комерційних баз даних. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зловмисник торгував закритою інформацією, якою володіли правоохоронці та державні органи, а також банківські установи та оператори мобільного зв’язку. Зокрема, базами даних Міністерства внутрішніх справ, Державної податкової служби, Державної міграційної служби, Державної фіскальної служби, Міністерства юстиції України, Пенсійного фонду України.

Правоохоронці визначили, що «Клієнтів» він знаходив за оголошеннями в телеграм-каналах, а оплату, для уникнення відповідальності, отримував на банківські картки третіх осіб.

У ході слідства задокументовано збут зловмисником за 16 тисяч гривень інформації стосовно двох громадян України з баз, отриманих з:

  • «АРМОР» (інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, яка дає доступ до інформації про судимість, про нерозкриті злочини, дозволи на зброю тощо),
  • «РАЦС» (Державний реєстр актів цивільного стану громадян),
  • «ІТС ГАРТ» (інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю, яка дає доступ до бази даних Державної прикордонної служби України «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України»).

Також чоловік збирався продати інформацію, що містить банківську таємницю. Цю «послугу» він оцінив у 29 тисяч гривень. Правоохоронці затримали його «на гарячому» під час перемовин стосовно цієї «операції».

Наразі зловмиснику оголосили підозру за ч. 2 ст. 361-2 ("несанкціонований збут та розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах") КК України та вирішують питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до схеми осіб.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Збитки держбюджету на мільйони гривень: СБУ викрила масштабний конвертцентр (фото) Збитки держбюджету на мільйони гривень: СБУ викрила масштабний конвертцентр (фото)
Для функціонування злочинної оборудки, ділки підробляли звітну документацію і вносили недостовірні відомості до Єдиного реєстру податкових накладних.
СБУ викрила мережу агентів ФСБ РФ на Донеччині СБУ викрила мережу агентів ФСБ РФ на Донеччині
Одного із членів мережі затримано і повідомлено про підозру у вчиненні злочину, а також обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Loading...
Load next