Росія й Китай використовують LinkedIn для шпигунства — розвідка Нідерландів
Секретні служби Китаю та Росії намагаються вкрасти комерційні таємниці у голландських високотехнологічних компаній через фейкові акаунти на LinkedIn, і їм це вдається. Це підтверджує Служба загальної розвідки та безпеки (AIVD).
Про це пише нідерландське видання NOS, передає "ПравдаТУТ News".
За останні роки через LinkedIn до тисяч співробітників зверталися шпигуни, які видавали себе за консультантів, рекрутерів, колег-вчених або техніків. Китай і Росія систематично працюють над цим, повідомив виданню Ерік Акербум, директор Генеральної служби розвідки та безпеки (AIVD).
Соціальні мережі, такі як LinkedIn або Instagram, безперервно копіюються та зберігаються в базах даних. Вони аналізують їх, щоб виявити цілі. Це люди, які мають доступ до спеціальних технологічних знань. Дані поєднуються з інформацією від відвертих зломів у їхній організації, де запитуються конкретні персональні дані.
Особистий контакт
Глава Служби загальної розвідки та безпеки Нідерландів Ерік Акербом вважає, що деякі працівники нідерландських компаній контактували з людьми, яких він вважає співробітниками спецслужб РФ і КНР.
Спецслужби шоковані кількістю успішних спроб контакту.
Контакт через LinkedIn швидко стає особистим. Вас попросять щось перекласти. Тоді може бути особистий контакт на конференції. Згодом людей спонукали ділитися конфіденційною інформацією шляхом шантажу або підкупу, — розповідає Акербум.
У Службі загальної розвідки та безпеки (AIVD) стверджують, що це відбувається все частіше й частіше, і спроби переважно успішні. Зазначено, що цього тижня служба розпочне кампанію-попередження, щоб поінформувати людей про небезпеку.
Своєю чергою в LinkedIn зазначили, що служба безпеки порталу ретельно відстежує створення фейкових облікових записів.
Віра Коновал - pravdatutnews.com