НАБУ завершило розслідування справи ексголови НБУ Шевченка

НАБУ завершило розслідування справи ексголови НБУ Шевченка

НАБУ та САП завершили розслідувати справу за підозрою колишнього голови Національного банку Кирила Шевченка у створенні злочинної організації, яка заволоділа понад 206 млн грн Укргазбанку, де він був головою правління.

Про це повідомляє САП.

Зокрема, 27 вересня 2023 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно злочинної організації, очолюваної ексголовою правління АБ «Укргазбанк», яка незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн. На сьогодні детективами НАБУ відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення. 

Як вже повідомлялось, у ході досудового розслідування зібрано докази, які вказують, що упродовж 2014–2019 колишні очільники фінустанови створили злочинну організацію для систематичного заволодіння коштами банку та подальшої їх легалізації.

Так, керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, забезпечило підробку низки документів, відповідно до яких 52 фізичні та юридичні особи нібито допомогли залучити до банківської установи клієнтів на обслуговування і за таку «допомогу» упродовж 2014–2019 років їм нараховано агентську винагороду на суму понад 206 млн грн.

При цьому рахунки, на які виплачувалась винагорода, відкривались лише у АБ «Укргазбанк». Це забезпечувало членам злочинної організації можливість доступу, контролю та розпорядження вказаними коштами.

Члени злочинної організації з числа працівників Банку мали можливість самостійного зняття коштів, як у касах Банку без осіб, на яких були відкриті ці рахунки, так і шляхом переказу  коштів на інші рахунки. Тобто виплати винагороди здійснювалась на рахунки підставних осіб, а повне розпорядження коштами здійснювалось членами злочинної організації.

У такий спосіб, зловмисники заволоділи грошима у сумі понад 206 млн грн. Одночасно було вчинено низку фінансових операцій для легалізації та маскування протиправного походження цих коштів.

Гроші використовувались як для власного збагачення, надання «відкатів» керівникам державних суб’єктів господарювання за розміщення в банку значних сум коштів та фінансування іншої протиправної діяльності.

Дії осіб кваліфіковано за ст. 191, ст. 255, ст. 209 та ст. 366 КК України в залежності від ролі кожного учасника злочинної схеми.

Нагадаємо, На півдні через російські обстріли пошкоджено ТЕС

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next