Через атаки хуситів 18 судноплавних компаній оминають Червоне море

Через атаки хуситів 18 судноплавних компаній оминають Червоне море

Через загрозу з боку єменських хуситів вже близько 18 судноплавних компаній вирішили оминати Червоне море та перенаправили свої судна в обхід Південної Африки.

Про це повідомив генеральний секретар Міжнародної морської організації (ІМО) Арсеніо Домінгес під час засідання Радбезу ООН.

До деескалації також закликав генеральний секретар Міжнародної морської організації (ІМО) Арсеніо Домінгес, який підкреслив важливість забезпечення безпеки моряків, свободи судноплавства і стабільності ланцюгів поставок. На судноплавний шлях через Червоне море припадає 15% світової торгівлі, і близько 18 судноплавних компаній вже вирішили перенаправити свої судна в обхід Південної Африки, щоб зменшити ризики, - йдеться у повідомленні.

Домінгес додав, що це вимагає 10 додаткових днів подорожі, що призводить до підвищення фрахтових ставок і негативно впливає на торгівлю.

Занепокоєні нападами на судна в Червоному морі, високопосадовці ООН на брифінгу в Раді безпеки закликали захистити глобальні ланцюги поставок, уникаючи поглиблення регіональної напруженості… Постійні загрози морському судноплавству з боку хуситів у поєднанні з ризиком подальшої військової ескалації можуть потенційно вплинути на мільйони людей в Ємені, регіоні та світі, - повідомили у пресслужбі ООН.

Помічник генерального секретаря з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Халед Хіарі також закликав до негайного звільнення судна Galaxy Leader та його екіпажу, захопленого хуситами 19 листопада 2023 року. Він наголосив, що такі інциденти, які походять з контрольованих хуситами районів Ємену, мають припинитися.

Нагадаємо, В України немає "плану Б" на випадок, якщо Захід перестане допомагати зброєю ‒ Кулеба

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
В Аденській затоці застрягли десять українських моряків: один чоловік загинув через спеку В Аденській затоці застрягли десять українських моряків: один чоловік загинув через спеку
На знеструмленому судні Throrn1 поблизу берегів Африки знаходяться 11 членів екіпажу, серед яких 10 - українці.
Loading...
Load next