Німеччина за п'ять років має бути готова до війни - генерал бундесверу

Німеччина за п'ять років має бути готова до війни - генерал бундесверу

Німеччина, НАТО мають бути готовими до війни через 5 років, для чого потрібно зміцнити військо та змінити ментальність.

Про це в інтерв’ю виданню Welt am Sonntag заявив генеральний інспектор бундесверу Карстен Броєр.

Генерал переконаний, що час для досягнення бундесвером стану боєготовності не є нескінченним.

Вперше після закінчення холодної війни ззовні виникла загроза можливої війни. Коли я стежу за аналітикою і бачу, який потенціал військової загрози виходить з Росії, то для нас це означає п’ять-вісім років на підготовку. Це не означає, що буде війна. Але вона можлива. І оскільки я військовий, то кажу: за п’ять років ми маємо бути готові до війни, - заявив Броєр.

За його словами, боєздатність — це набагато більше ніж готовність персоналу та матеріалів, йдеться також про необхідні зміни ментальності. Потрібна зміна мислення як у суспільстві, так і, насамперед, у бундесвері. Важливим воєначальник назвав стримування, що означає спроможність захистити себе і таким чином зробити ризик нападу настільки високим, що противник вирішить відмовитися від нього.

Говорячи про готовність Путіна не обмежитися Україною, Броєр назвав це «наміром», який має російський президент.

Я впізнаю це в Путіна з того, що він написав і сказав, і з його дій в Україні. А також з військового потенціалу. Ми бачили, що в Росії Дума вирішила перейти на військову економіку. Тож потенціал наразі зростає, - сказав генерал.

Те, що відбувається в Україні, зауважив генеральний інспектор, має ознаки битви на виснаження, а її подальший розвиток залежатиме, за його оцінкою, перш за все від того, скільки резервів людей і техніки Путін матиме для її продовження. Але він, як і раніше, може закінчити цю війну, додав німецький військовий.

Стосовно допомоги Заходу, конкретно Німеччини Україні, Броєр запевнив, що ФРН дійсно «доходить до крайнощів» у тому, що стосується підтримки матеріалами та навчальними можливостями. Генерал не погодився з твердженнями про «свідоме обмеження допомоги» - так, щоби не дати Україні програти, але водночас не надати можливості зробити потужний прорив.

Наше обмеження полягає в тому, що ми маємо в наявності та що може бути виготовлено та доставлено від промисловості. За наявності вищих промислових потужностей Україна могла би отримати більше підтримки, - зазначив Броєр.

Генерал-майор в березні 2023 року обійняв посаду генерального інспектора бундесверу, що є посадою найвищого військовослужбовця збройних сил ФРН і їх вищим військовим представником.

Нагадаємо, Підозра у шпигунстві: уряд Ірландії відмовляється видавати візи російським дипломатам

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Loading...
Load next