Розслідування торгівлі з рф: із Польщі депортували двох українських журналістів

Розслідування торгівлі з рф: із Польщі депортували двох українських журналістів

Із Польщі депортували двох українських журналістів, які розслідували тему вантажних перевезень на польсько-російському кордоні.

Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.

У журналістів інформагентства «Район.ін.юа» Юрія Конкевича й Олександра Пілюка також відібрали техніку, зауважили в НСЖУ.

Польська поліція затримала нас та вилучила майно, не повідомила консулу, не дала можливості зателефонувати до України, а Агенція внутрішньої безпеки назвала особами, які загрожують національній безпеці Польщі, та видворила, - повідомив Конкевич.

Редакція «Район.in.ua» звернулася до органів державної влади України і Польщі з проханням належно відреагувати на цей інцидент.

Ми звертаємося до міжнародних журналістських організацій за підтримкою, адже така реакція польських правоохоронців загрожує свободі слова не тільки щодо українських журналістів. Також ми вимагаємо повернути майно, яке є коштовним й становить матеріальну цінність, - заявив директор інформагентства Ігор Денисевич.

Як нагадали у НСЖУ, це вже другий випадок, коли польські правоохоронці затримують журналістів, які висвітлюють тему торгівлі між Польщею та Білоруссю-Росією.

Раніше силовики затримували розслідувачів «Української правди» Михайла Ткача та Ярослава Бондаренка.

НСЖУ висловлює свою солідарність із колегами і звертається із закликом втрутитися і захистити права українських журналістів до Асоціації польських журналістів (SDP) та Міжнародної і Європейської федерацій журналістів.

Нагадаємо, РФ продовжує операцію "Перун" із дестабілізації ситуації в Україні та країнах Заходу – ГУР

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
В Польщі після затримання раптово помер українець В Польщі після затримання раптово помер українець
Українець в Польщі напав на жінку, його заарештувала поліція. Після цього чоловік неочікувано помер.
Смерть українки в хостелі у Польщі: прокуратура розглядає три версії загибелі Смерть українки в хостелі у Польщі: прокуратура розглядає три версії загибелі
Наразі прокуратура очікує на результати розтину тіла померлої українки, після цього правоохоронці визначатимуть, що робити далі.
У Польщі поліція зі стріляниною затримала п'яного українського водія У Польщі поліція зі стріляниною затримала п'яного українського водія
Вчора ввечері, 14 квітня в центрі міста Кошалін близько 21 год п'яний 52-річний українець тікав на автомобілі від поліції.
Loading...
Load next