У Львові відкрили унікальний кабінет обстеження слуху у дітей

У Львові відкрили унікальний кабінет обстеження слуху у дітей
Раніше, щоб перевірити слух у дитини, потрібно було вистояти черги у сурдологічний кабінет, який розташовувався у Львівські обласній лікарні.

Раніше, щоб перевірити слух у дитини, потрібно було вистояти черги у сурдологічний кабінет, який розташовувався у Львівські обласній лікарні. Сьогодні це зробити значно легше, адже у міській дитячій лікарні, що на Пилипа Орлика, 4 запрацював ще один такий кабінет з найсучаснішим обладнанням.

Лікарка-отоларинголог Львівської міської дитячої клінічної лікарні Мар’яна Черкес зазначає: «На базі нашої міської дитячої клінічної лікарні створено сурдологічний кабінет, повністю обладнаний всім необхідним аудіологічним обладнанням. Тепер ми зможемо всім діткам міста і області проводити обстеження слуху вже з другого дня життя».

Начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб розповідає: «Були труднощі з отриманням відповідного сертифіката дитячого сурдолога. На жаль, наше законодавство передбачало лише дорослого сурдолога і нам довелося комунікувати з Києвом, щоб нам дозволили підготувати дитячого сурдолога. І ми цей етап пройшли, закінчили відповідні курси, отримали сертифікати, закупили обладнання на загальну суму 1.3 мільйона гривень і вже півтора місяця цей кабінет працює».

Оснащений кабінет приладом, якого немає в жодній лікарні України. Навіть у Європі інстальовано лише таких 3 апарати, один з яких - у Львівській міській дитячій лікарні. 

Мар’яна Черкес зазначає: «Унікальність, наприклад, приладу  SERA, який є в нашій лікарні – це те, що він є абсолютно новоствореною моделлю. Він дозволяє виявити не лише порушення слуху  на другому дні життя, а і виявити на якій стадії порушений в дитинки слух і відповідно на це впливати».

Таке обстеження абсолютно безболісне і триває лише 5 секунд. Також кабінет обладнаний надзвичайно важливими у перевірці слуху діагностичним та імпедансним аудіометрами.

Лікарка-сурдолог Львівської міської дитячої лікарні Данута Чорній розповідає: «Завдяки імпедансному аудіометру ми можемо обстежувати слух не тільки у діток з вадами слуху, а і у здорових дітей, які мають певні проблеми з лор-органами, з аденоїдами і лікувати їх у стаціонарі нашої клініки».

Оскільки тривалість обстеження скорочується, оглянути можна буде значно більше діток. Це дозволяє приймати маленьких пацієнтів не лише зі Львова, а й по скеруваннях з різних регіонів України.

Данута Чорній каже: «Цей кабінет буде функціонувати кожного дня. Потрібно взяти скерування у сімейного лікаря або лікаря-лора, лікаря-неонатолога для того щоб пройти обстеження слуху».

Завідувачка лор-відділення Львівської міської дитячої лікарні Тетяна Заброварна додає: «Важливим є те, що в нашій установі пацієнт має змогу пройти комплексне обстеження, тобто окрім консультації лікаря-сурдолога пацієнта консультують ще лор-лікарі, лікар-невролог, лікар-психіатр, а також логопед».

У вівторок і п’ятницю з 12:00 до 14:00 у лікарні будуть проводити скринінг слуху новонароджених . Спеціалісти також зазначають, що окрім цього кабінету вони планують також запровадити у Львові і кохлеарну імплантацію.

Володимир Зуб зазначає: «Наступним кроком буде імплантація. Сьогодні кохлеарну імплантацію дітям роблять в інституті оторилангології та в інституті Києва. Держава фінансує, закуповує імпланти для дітей. Але в Київ потрапити до лікаря складно, так як там черги з усієї України. Чуже місто. Треба в своєму місті це зробити. Наші молоді спеціалісти готові цим оволодіти, щоб оперувати тих дітей які цього потребують в місті Львові».

Додамо, що 2 дитини на 1000 новонароджених мають ті чи інші вади слуху. А тому рання діагностика допоможе вчасно розпочати лікування і допомогти дитині нормально розвиватись.

Авторка: Ірина Цвігун

Читайте також
В Україні вважають, що інформація про штучне створення COVID є недостовірною В Україні вважають, що інформація про штучне створення COVID є недостовірною
У світі стрімко ширяться чутки про штучне створення коронавірусу, однак український генетик Віктор Досенко вважає, що це твердження є помилковими, оскільки віруси працюють абсолютно не так і розвиваються абсолютно не так, як вважає велика частина населення.
У НСЗУ пояснили, чи можна алергікам вакцинуватись У НСЗУ пояснили, чи можна алергікам вакцинуватись
Люди з алергією можуть вагатися щодо вакцинації проти COVID-19, бо вважають, що щеплення їм зашкодить. Чи може алергія викликати ускладнення від вакцинації?
Loading...
Load next