У Львові не вистачає розчину для лікування діалізу
Маленька Ніка росла як і всі здорові дітки, але складне захворювання підібралося зовсім непомітно. У дівчинки перестали працювати нирки, а їх функцію почав виконувати перитонеальний діаліз.
Мама дитини з нирковою недостатністю, голова громадської організації «НЕФРО КІДС» Руслана Костевка розповідає: "Це сталося миттєво. У 8 місяців дитина захворіла. Просто мала звичайний нежить і температуру. Ми поїхали в лікарню, здали аналізи й практично відразу нам сказали, що нирки вже не працюють, як повинні: був вже підвищений креатинін і сечовина".
І так вже більше року дівчинка отримує терапію, яка необхідна кожного дня безперервно.
"Перитонеальний діаліз має 2 види: апаратний і ручний. Спочатку ми були на другому, але цього не вистачало, тому ми робили діаліз кожних 8 годин, потім кожних 2 години 8 разів на добу. І виходило так, що кожних 2 години ми робили діаліз трьох дорослих. Допомагала ще мої мама і чоловік. Ми просто чергувалися. Спали по 3-4 години", - зазначає Руслана.
Тепер маленька Ніка перебуває на апаратному діалізі, який ставлять їй на ніч. І ще одну процедуру роблять вручну вдень. Разом з нею у Західноукраїнському спеціалізованому медичному центрі такої терапії потребують ще 9 діток.
Своєю чергою, дитячий лікар-нефролог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Роман Андруневич пояснює: "Дана методика полягає в тому, що в черевну порожнину за допомогою трубки, що називається катетер тенкофа, заливається розчин глюкози, який внаслідок своєї концентрації тягне на себе всі непотрібні шлаки та зайву воду для організму".
Така процедура для діток, які перебувають на перитонеальному діалізі життєво необхідна. Але зараз їхнє лікування під загрозою, адже розхідні матеріали для цих процедур закінчуються, а нових ще не закупили.
"Зараз ми отримали місцеві кошти, тобто обласну програму для пацієнтів з хронічною хворобою нирок, і нам вдалося закупити розхідний матеріал для перитонеального діалізу. Проте, станом на вересень державного централізованого постачання ми не отримали", - каже медик.
Основна проблема в тому, що лікування переривати неможна, адже лише декілька годин без діалізу і миттєво настають важкі ускладнення.
Мама дитини з нирковою недостатністю зазначає: "До останнього чекали, що держава дасть відповідь, пройде той тендер, внаслідок чого відбудуться закупи й, відповідно відразу, розчини привезуть, але цього не сталося. Важливо дуже швидко треба реагувати, бо без цього дитина не може прожити ні одного дня. В неї відбувається безперервний процес очищення організму за допомогою того розчину".
Разом із тим, дитячий лікар-нефролог стверджує: "Ми робимо 4 заливки, хоча бувають пацієнти, яким ми робимо 7. Процес триває постійно і, внаслідок цієї безперервності, наші пацієнти з тяжким захворюванням у досить компенсованому непоганому стані можуть жити вдома".
Одна така заливка може коштувати 200-250 гривень. Та попри те, що розхідні матеріали закінчуються, в біді таких діток не залишать. До допомоги долучилась благодійна організація «Крила надії», яка збирає кошти на лікування. Та і сама лікарня шукає вихід з цієї ситуації.
"Ми всіма силами стараємося: ведемо переговори з іншими клініками України, долучаємо благодійні фонди. Не може бути такого варіанту, що не дадуть. І зробимо все для того, щоб забезпечити наших пацієнтів тим розхідним матеріалом, оскільки при невиконанні цієї процедури стан пацієнтів буде різко погіршуватися, що може призвести до найгірших наслідків", - каже Роман Андруневич.
Допомогти хворим діткам можемо і ми. Детальнішу інформацію можна знайти на сторінці благодійного фонду «Крила надії» у Фейсбук.
Не будьмо байдужими. Реквізити для переказу коштів:
5169330511367333 - карта ПриватБанк
UA533253210000026005053715836 код ЄДРПОУ 35620901 - для переказу з інших банків.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.