2020 рік - непростий рік для медицини Львівщини
Хоча світ пережив вже не одну смертельну пандемію, та ніхто не може передбачити, коли небезпека наступить знову. І у 2020, на жаль, довелося з нею зустрітися. Пандемія коронавірусу за лічені місяці охопила чи не увесь світ. В Україні це призвело до нових випробувань. Спершу дефіцит медичних масок та антисептиків. Країна перейшла на загальний локдаун, який тривав близько 3 місяців, а згодом затяжний карантин, який триває дотепер. Захворювання швидко передавалось, що призвело до збільшення хворих, і, як наслідок, до браку місць у лікарнях.
Через те, що вірус мутував перебіг захворювання став важчим і, як наслідок, з’явився дефіцит кисневих масок. Та попри всі труднощі ця проблема людей не зламала, а, навпаки, згуртувала. Держава почала більше коштів спрямовувати на медицину, до допомоги масово долучаються благодійники, які увесь цей час передавали у лікарні засоби індивідуального захисту, обладнання та кошти на відкриття нових ковідних відділень.
"Раніше від благодійників ми отримували індивідуальний захист. Також ми отримали частину обладнання, а саме рентген обладнання, переносні рентген-апарати, рукавиці, антибактеріальні препарати", - розповів у коментарі ПравдаТУТ Львів головний лікар Львівської обласної клінічної лікарні Олег Самчук.
За весь цей час волонтери пожертвували 100 тисяч гривень. Фабрики, які раніше шили одяг, почали виготовляти медичні маски та костюми. Ситуація стабілізувалась: збільшили кількість ліжкомісць для пацієнтів, засоби індивідуального захисту можна купити майже в кожному закладі. Для лікування вірусу закуплені необхідні препарати та обладнання, а отже ніхто не залишиться без допомоги. Окрім того, не менш важливим кроком вперед для України став розвиток трансплантології. За цей рік пересаджено вже десятки органів, а це десятки врятованих життів.
"Задум цих операцій був тільки один - допомогти людям, в яких єдиний шлях лікування, а саме трансплантація. Ми вирішили, що люди не повинні помирати від того, що в нас в Україні щось не вистачає. Ми не гірші інших держав, у нас є прекрасні бригади лікарів", - додав Олег Самчук.
Окрім пересадки органів, лікарі почали успішно виконувати надскладні операції зі збереженням людських органів. Надсучасні апарати дозволяють тепер робити безпечніші та менш травматичні операції, адже вперше в Україні у державній установі, а саме у Львівській лікарні швидкої допомоги з’явився унікальний робот-хірург Да-Вінчі.
За словами завідувача хірургічного відділення Львівської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Гната Герича, він робить операції через невеличкі проколи в тілі людини до 1 см.
Також львівські медики отримали чимало нагород, зокрема найкращим медичним працівником в Україні став Львівський фельдшер екстреної меддопомоги Андрій Голод, а найкращою сімейною лікаркою стала Ірина Гнатів, яка працює у селищі Давидів.
2021 буде також насиченим хорошими подіями, адже цьогоріч декілька малих та великих громадських проєктів виграли державне фінансування. А це означає, що зовсім скоро закуплять нове обладнання для кращого лікування.
Закликаємо дотримуватися простих правил, які допоможуть побороти COVID-19: користуйтесь засобами індивідуального захисту, уникайте контактів з хворими, тримайте дистанцію в громадських місцях, при появі симптомів зателефонуйте сімейному лікарю та дотримуйтесь його рекомендацій.
https://www.youtube.com/watch?v=xaxG9R0GTksСлідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.