Львівські лікарі розповіли що не можна їсти дітям до 3 років

Львівські лікарі розповіли що не можна їсти дітям до 3 років
Ситуація, коли їжа потрапляє не туди - явище не рідкісне. Хтось може її відкашляти, а якщо вона потрапила глибше, то без фахівців вже не обійтись.

Ситуація, коли їжа потрапляє не туди - явище не рідкісне. Хтось може її відкашляти, а якщо вона потрапила глибше, то без фахівців вже не обійтись. Якщо дорослі люди усвідомлюють, що потрібно робити, то з дітками все набагато складніше. Часто батьки дізнаються про проблему своїх малюків лише при обстеженнях у лікарів.

Як пояснив дитячий хірург Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Олександр Колодій, діткам до 3 років не бажано давати такі дрібні й тверді предмети, як горіхи й насіння. Якщо вже малюк це їсть, то під наглядом батьків.

Схожа ситуація трапилась зовсім нещодавно. Львівські спеціалісти оперували одразу двох хлопчиків, які з різницею в 1 день потрапили до лікарні через горіхи, які потрапили у бронхи.

"Був в нас хлопчик, якому 2 роки й 4 місяці, з Буського району, їв горіхи та при цьому він сміявся. Їжа залетіла йому в бронхи, дитина почала кашляти, батьки нікуди не зверталися. Протягом тижня вони звернулися до сімейного лікаря. ВІн скерував хлопця сюди", - розповідає лікар.

Звичайно, що не всім дітям ця їжа може зашкодити. Основну роль в тому, що продукти потрапляють не в шлунок відіграє те, як дитинка їсть.

А от щодо чупа-чупсів та льодяників, то їх маленьким діткам давати не можна. Особливо обережно потрібно давати малюкам їсти рибу. Адже випадки, коли застрягає кісточка в горлі дуже часто трапляються і в дорослих.

"Сторонні предмети в горлі - це, переважно, гострі тіла, а саме риб'ячі кістки. Вони можуть бути досить великими", - каже Олександр Колодій.

Під час прийому їжі, за маленькою дитинкою потрібно слідкувати завжди. Адже якщо не вгледіти частинки продуктів можуть потрапити навіть не до рота.Та не лише продукти харчування. З вух, носа чи горла лікарі можуть діставати таке, що важко навіть уявити.

"Протягом ночі тарган знайшов собі тепле містечко, а саме заліз в слуховий хід і, попадаючи туди, він ліз до кінця, до барабанної перетинки, впираючись в неї фактично назад, не міг вилізти й рухами своїх лапок зумовив досить неприємні відчуття, які змусили маму з такою дитиною звернутися до нас", - зазначив медик.

А щодо маленьких деталей, конструктора чи ґудзиків, то це в практиці лікарів вже звичне діло.

"Звернувся тато з дівчинкою, яка запхала собі до носа маленький ґудзичок. При цьому скаржились вони на стороннє тіло у лівій половині носа, але, як виявилося надалі, в неї було ще й 3 ґудзички справа", - додав хірург.

Та якщо вже сталась ситуація, коли за дитинкою не прослідкували й з'явились незрозумілі симптоми, потрібно знати про що вони можуть сигналізувати.

Як повідомляє медичний фахівець, якщо це трапляється під час їжі й стороннє тіло попало в дихальні шляхи, то малюк починає кашляти, синіти, з'являються свистячі хрипи. Якщо ж у стравохід, то дитина також починає душитися, не може ковтати, відмовляється від їжі та пиття.

"Наявність стороннього тіла в носі перебігає, як запалення. Переважно, коли ми чуємо від батьків навіть в телефонному режимі, що в дитини є одностороннє виділення з носа з неприємним запахом, то перша думка в дитячого лора - дитина щось туди запхала", - наголосив дитячий лікар-лор Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Віталій Крук.

Лікарі наголошують, що при цих ознаках обов’язково потрібно звернутись до медичної установи.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
За добу в Україні виявили 17 430 нових випадків COVID-19 За добу в Україні виявили 17 430 нових випадків COVID-19
94% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня — невакциновані.
Через свята в Україні різко зменшилась кількість хворих на COVID: 2 576 випадків за добу Через свята в Україні різко зменшилась кількість хворих на COVID: 2 576 випадків за добу
За минулу добу, 4 травня, в Україні зафіксували 2 576 нових випадків коронавірусної хвороби. Зокрема, захворіли 103 дитини та 30 медпрацівників.
Loading...
Load next