Сертифікат про вакцинацію стане "перепусткою" в публічні заклади - МОЗ

Сертифікат про вакцинацію стане "перепусткою" в публічні заклади - МОЗ
Восени й взимку українцям слід буде носити маски у публічних місцях. МОЗ поки не розглядає варіант скасувати носіння масок навіть для вакцинованих.

У Міністерстві охорони здоров'я наголосили, що не планують скасовувати масочний режим навіть для вакцинованих, а також припускають, що внутрішній сертифікат про вакцинацію стане "перепусткою" в публічні заклади в Україні. 

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "Українській правді". 

Основна ідея, яка використовувалась в інших державах, і яку, найімовірніше, буде використовувати Україна – це максимальне використання внутрішнього цифрового сертифікату. Він має стати умовною перепусткою. 

Зараз внутрішні сертифікати лише тестуються, поки що немає інформації, як це буде працювати на тому чи іншому рівні епідембезпеки. Ми будемо це обдумувати вже після завершення тестування. Це буде QR-код, який показуватиме, що людина вакцинована або перехворіла, або має негативний ПЛР чи антиген-тест, - повідомив Кузін. 

Кузін наголосив, що в таких заходах варто "зберегти баланс між правами людини", оскільки, певна частина українців не може отримати вакцину через медичні протипокази.

За словами головного санлікара, МОЗ поки не розглядає варіант скасувати носіння масок для вакцинованих.

Ми можемо розглядати (скасування масок) лише тоді, коли більша частина населення є провакцинованою і коли є гарантія, що жодна людина, яка знімає маску в публічному місці або місці скупчення людей, не має ризику передати інфекцію, – сказав він. 

 Скоріш за все, восени й взимку українці будуть носити маски у публічних місцях. 

Головний санлікара додав, що восени маска буде захищати не лише від COVID-19, а й від інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) та вірусу грипу.

Нагадаємо, що МОЗ попереджає, що до осені 2021 року Україна може знову опинитися в «червоній» зоні епіднебезпеки. Це пов'язують з тим, що в країні низькі темпи вакцинації людей, а також поширення штаму коронавірусу «Дельта». 
 

 80
 
Читайте також
Арахамія пояснив, коли вакцини від коронавірусу з'являться у вільному продажу Арахамія пояснив, коли вакцини від коронавірусу з'являться у вільному продажу
Вакцина від коронавірусу в найближчій перспективі не з'явиться в Україні у вільному продажу, такі поставки можливі не раніше листопада.
Вакцинованим від COVID-19 українцям можуть надати переваги під час наступного локдауну Вакцинованим від COVID-19 українцям можуть надати переваги під час наступного локдауну
Вакцинованим громадянам дозволять відвідувати ресторани та кінотеатри у разі наступного ймовірного локдауну в Україні.
Вакцинація від COVID-19 на Львівщині: правда та міфи про щеплення (відео) Вакцинація від COVID-19 на Львівщині: правда та міфи про щеплення (відео)
Через збільшення показників захворювання на коронавірус, прогнозують, що певні регіони будуть віднесені до іншого рівня епідбезпеки. Першу дозу вакцини у Львівській області отримало 17.1% населення, а другу - 13%.
Loading...
Load next