Врослий ніготь: причини виникнення та лікування (відео)
Практично кожна друга людина за своє життя стикається з проблемою врослого нігтя. І зазвичай, до спеціаліста ідуть лише тоді, коли вже з’являється значний дискомфорт.
Якщо говорити саме про вростання нігтьової пластини, то це вже коли ніготь прорізає м’яку тканину і тоді вона починає вростати. Тоді починається запальний процес, доєднується бактеріальна інфекція утворюється як в народі називають дике м'ясо, гіпергрануляція і людина тільки на цьому етапі, на жаль, іде вже до хірурга вирішувати цю проблему, - сказала спеціалістка по догляду за стопою Галина Звір.
Сьогодні є вузьконаправлені спеціалісти, які займаються доглядом, а також проблемами зі стопами. І це подологи. Якщо хірурги вирішують цю проблему з допомогою скальпеля під анестезією. Що не гарантує повторного вростання. То подологи можуть без хірургічного втручання і головне безболісно вирішити її назавжди.
Це шматочок нігтя, який врізається в м’яку тканину, певним методом прибирається абсолютно безболісно в кабінеті і тоді вже відбувається процес загоювання цієї ділянки.
Для того, щоб вирішити її остаточно нам потрібно вивести всі бокові кутики наверх. Ось це якраз і роблять подологи, на відміну від хірургів, тому що хірург просто прибирає частину нігтьової пластини, а подолог виводить бокові кутики на верх і стабілізують їх для того, щоб ніготь далі повторно не вростався, - зазначила Галина Звір.
Для цього використовують корекційні системи.
На сьогодні існує досить багато корекційних систем. Це клейові та крочкові, тобто для кожного підбираються індивідуально. Основна задача - це вивести правильну фізіологічну форму нігтя, вивести бокові кутики вверх і навчити клієнта підрізати нігті надалі, - розповіла Галина.
Саме неправильне підрізання нігтів і є основною причиною виникнення цієї проблеми. Особливо це стосується підлітків.
Перша та основна - це неправильно обрізання, особливо в підлітків. Я завжди говорю, що дуже важливо підлітка навчити обрізати ніготь, тому що зазвичай, коли приводять дитину з врослим нігтем я питаюсь хто обрізає нігті, дитина сама. Хто її навчив? Ніхто її не вчив. Якщо мама не знає, як правильно цього, нехай поведе до подолога і він навчить, як треба обрізати нігтьову пластину, - зазначила спеціалістка по догляду за стопою.
Друга причина, яка провокує таку проблему – неправильний вибір взуття.
Часто особливо дівчата обирають підбори, лодочки, кросівки, до речі, часто є причиною вростання якраз м’які кросівки, тому що в м’якому взутті ми не відчуваємо тиску який насправді спричиняється на нігтьову пластину. Тоді ніготь починає деформуватися, тобто скручуватися і при обрізанні не вдається до кінця обрізати ті самі кутики, починається проблема вростання, - стверджує лікарка.
Також це спричиняють будь-які травми.
Це травматика, це біг, там стукнувся, щось впало, утворилась гематома. А клієнти думають, що з гематомою нічого робити не треба, відповідно під гематомою росте нова нігтьова пластина, яку не видно практично і вона починає так само вростати, - заявила Звір.
Якщо травми ми передбачити не можемо, то навчитись правильно обрізати нігті цілком можливо. І якщо ви не знаєте як це робити. То найкраще проконсультуватись в подолога.
В кожного своя індивідуальна форма нігтів. Є круглі, є трепацевидні, є квадратні. Існує одне єдине таке правило обрізати рівно. Насправді обрізати потрібно так, щоб кутики знаходились над боковими валиками, тобто я цього вчу. Це не означає, що потрібно обрізати рівно, інколи потрібно і заукруглювати інакше постійно будуть обломлюватись нігтьові пластини, тому не варто говорити про те що є якесь золоте правило. Золоте правило, щоб кутики були зверху і нікуди всередину вони не просідали, - додала Галина Звір.
Не забувайте, що без допомоги спеціаліста проблему врослого нігтя не вирішити. А тому з її появою не варто займатись самолікуванням та шукати порад в інтернеті.