Майже чверть хворих на COVID-19 мають проблеми з пам'яттю після одужання — дослідження

Про це йдеться в дослідженні Медичної школи Ікан у Нью-Йорку, яке оприлюднив журнал JAMA Network.
Учені проаналізували дані щодо 740 повнолітніх людей, які хворіли на коронавірус з квітня 2020 року по травень 2021 року та не мали в анамнезі деменції. Середній час з моменту отримання позитивного COVID-тесту в проаналізованих учасників становив 7,6 місяця, а середній вік — 49 років.
Щоб перевірити учасників на можливі когнітивні порушення, вчені використовували низку психологічних тестів. Зрештою у 18% учасників виявили проблеми зі швидкістю оброблення інформації, у 15% — з мовленням, а у 24% — з пам'яттю.
Як наголосила авторка аналізу, клінічний нейропсихолог і доцент Жаклін Беккер, що у цьому дослідженні виявлено відносно високу частоту когнітивних порушень через кілька місяців після того, як пацієнти захворіли на COVID-19. Серед госпіталізованих пацієнтів переважали порушення виконавчої діяльності, швидкості обробки, вільного володіння категоріями, кодування пам’яті та запам’ятовування. Відносне збереження розпізнавання пам’яті в контексті порушення кодування та відкликання свідчить про виконавчу модель.
Анастасія Фаль - pravdatutnews.com





