У ВООЗ поки немає підстав стверджувати, що новий штам Омікрон небезпечніший ніж Дельта

У ВООЗ поки немає підстав стверджувати, що новий штам Омікрон небезпечніший ніж Дельта
Також необхідні дослідження, які покажуть, чи призводить новий штам до тяжчого перебігу хвороби.

Про це йдеться в оновленій заяві ВООЗ щодо нового штаму коронавірусу, опублікованій у неділю, 28 листопада, інформує НВ.

В організації зазначили, що поки не зрозуміло, чи передається шмам Омікрон легше у порівнянні з іншими варіантами, включаючи Дельта. Зокрема необхідні дослідження, які покажуть, чи призводить новий штам до тяжчого перебігу хвороби.

Водночас попередні дані свідчать про те, що може бути підвищений ризик повторного зараження Омікрон, тобто люди, які раніше перехворіли на COVID-19, можуть легше повторно заразитися цим штамом у порівнянні з іншими варіантами. У ВООЗ пообіцяли більше інформації з цього приводу найближчими днями.

ВООЗ повідомляє, що ефективність наявних вакцин проти штаму Омікрон ще вивчають. Про те вакцини все ще залишаються вирішальними для зменшення кількості тяжких захворювань і смертності.

Також в організації підтверджують, що широко використовувані ПЛР-тести ефективні у виявлені інфекції, у тому числі й заражень штамом Омікрон. Дослідження щодо ефективності експрес-тестів ще тривають.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Свідоцтво про вакцинацію від COVID-19: Ляшко розповів, як його отримати Свідоцтво про вакцинацію від COVID-19: Ляшко розповів, як його отримати
Ляшко наголосив, що після технічної експертизи український ковід-сертифікат повністю відповідає вимогам ЄС.
"Омікрон" шпиталізує і вбиває людей": глава ВООЗ заявив, що "цунамі нових випадків величезне" "Омікрон" шпиталізує і вбиває людей": глава ВООЗ заявив, що "цунамі нових випадків величезне"
До 22 грудня "Омікрон" підтвердили у 110 країнах.
Висока смертність при інфікуванні «Дельтою» спостерігається серед невакцинованих Висока смертність при інфікуванні «Дельтою» спостерігається серед невакцинованих
Серед тих, хто отримав щеплення, рівень смертності не відрізняється від показників при зараженні іншими штамами.
Loading...
Load next