Як в Україні виявлятимуть штам "Омікрон" - пояснення МОЗ

Як в Україні виявлятимуть штам "Омікрон" - пояснення МОЗ
У Міністерстві зазначили, що немає жодних даних, які б стверджували, що вакцина від COVID-19 не ефективна проти штаму "Омікрон".

В Україні станом на сьогодні не зафіксували жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання COVID-19 штаму "Омікрон". Хоча у МОЗ вже розробили план виявлення недуги. Про це повідомляє "Новини Live".

У Міністерстві зазначили, що вже розробили заходи для запобігання зараженню громадян України цим штамом коронавірусу. Зокрема, для людей, що відвідували Південно-Африканську Республіку, Республіук Ботсвана, Зімбабве, Намібію, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, доведеться пройти 14-денну самоізоляцію.

Міністерство продовжує моніторинг епідемічної ситуації. Щоб виявити штам коронавірусу в Україні лабораторії працюють на ПЛР тест-системах, які використовують щонайменше дві мішені під час виявлення вірусу. Тест-системи орієнтуються на найбільш стабільні ділянки гену, а тому їхня чутливість до штаму "Омікрон" не має бути знижена, – зазначили у відомстві.

Нині в Україні діє система моніторингу поширення різних штамів коронавірусної хвороби. На рівні областей є резерв ПЛР тест-систем для визначення штаму "Дельта". У разі атипового перебігу захворювання та негативного результату прицільного ПЛР-тестування на варіант "Дельта", – відібрані зразки відправлятимуть на повногеномне секвенування до лабораторії Центру громадського здоров’я.

Також на дослідження відправлятимуть зразки із так званих "кластерів", тобто тих районів, де фіксуються значні спалахи захворюваності. Новий штам може мати близько 30 мутацій, з яких частина викликає серйозне занепокоєння через можливий ризик повторного інфікування, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності вакцинного захисту, – зазначили у МОЗ.

Водночас у відомстві додали, що немає жодних даних, які б стверджували, що вакцина від COVID-19 не ефективна проти штаму "Омікрон". Для того, щоб визначати ефективність препаратів від нового штаму – необхідні подальші дослідження. Очікується, що найближчим часом інформація про вплив вакцини на штам “Омікрон” буде доступна.

Профілактичні заходи проти "Омікрону" є такими ж, як і при інших штамах коронавірусу:

  • використання захисних масок;
  • миття рук;
  • дотримання дистанції.

Віра Коновал - pravdatutnews.com 

Читайте також
Штам Омікрон може бути менш небезпечним, але поширюватись швидше за Дельта — ВООЗ Штам Омікрон може бути менш небезпечним, але поширюватись швидше за Дельта — ВООЗ
Штам коронавірусу Omicron (B.1.1.529) вперше виявили у Південній Африці 24 листопада. Вірус швидко розповсюдився в густонаселеній провінції ПАР Гаутенг.
Були в Італії та невакциновані: на Житомирщині підтвердили два нових випадки "Омікрону" Були в Італії та невакциновані: на Житомирщині підтвердили два нових випадки "Омікрону"
Штам вірусу SARS-CoV-2 «Омікрон» був вперше виявлений у Південно-Африканській Республіці.
"Омікрон є серйозною загрозою для нас": "Велика сімка" застерегла держави світу щодо нового штаму коронавірусу "Омікрон є серйозною загрозою для нас": "Велика сімка" застерегла держави світу щодо нового штаму коронавірусу
Новий варіант коронавірусу вперше зафіксували у Південно-Африканській Республіці (ПАР) у другій половині листопада 2021 року.
Loading...
Load next