З CoronaVaс — за кордон: ЄС може дозволити в'їзд туристам, щепленим будь-якою вакциною

З CoronaVaс — за кордон: ЄС може дозволити в'їзд туристам, щепленим будь-якою вакциною
Звичайно, за умови, якщо до використання цю вакцину дозволила ВООЗ.

Рада ЄС рекомендує країнам Євросоюзу з 1 березня 2022 року дозволити в’їзд туристам, які вакциновані будь-якою з вакцин, дозволених до використання ВООЗ, а відповідно всіх, які наразі доступні  в Україні.

Про це пише "ПравдаТУТ News" з посиланням на сайт МОЗ.

Держави-члени мають зняти тимчасові обмеження на несуттєві поїздки для осіб, щеплених вакцинами, схваленими ЄС або ВООЗ, якщо вони отримали останню дозу базового курсу не менше ніж за 14 днів та не більше ніж за 270 днів до в’їзду, або якщо вони отримали бустерну дозу, – йдеться в рекомендаціях Ради ЄС, опублікованих на її сайті.

Це дасть можливість подорожувати до ЄС українцям, вакцинованим препаратом CoronaVac, щеплення яким раніше приймали не всі країни Євросоюзу.

Для в’їзду в країни ЄС від щеплених вакциною CoronaVac можуть додатково вимагати негативний ПЛР-тест або проходження ізоляції. 

Також до країн ЄС рекомендовано пускати людей, які перехворіли на COVID-19 не раніше ніж за 180 днів до подорожі. Діти віком від 6 до 17 років мають бути вакцинованими або зробити ПЛР-тест. 

Слід зазначити, що те, чи пускатимуть громадян конкретної країни до ЄС, залежатиме ще й від рівня захворюваності та тестування в кожній конкретній країні. Для скасування обмежень для мандрівників з певної країни кількість випадків COVID-19 в цій країні за останні два тижні має бути менше за 100 на 100 тис. мешканців, а щотижневий рівень тестування – не нижчим ніж 600 на 100 тис. мешканців. 

Нагадаємо, що рекомендації Ради ЄС не є обов’язковим до виконання. Рішення про конкретні правила в’їзду кожна країна Євросоюзу прийматиме самостійно.

Віра Коновал - pravdatutnews.com

Читайте також
Євросоюз визнав українські COVID-сертифікати в "Дії" Євросоюз визнав українські COVID-сертифікати в "Дії"
ЄС офіційно визнав відповідність українських COVID-сертифікатів у "Дії" європейським. Відтепер українці зможуть подорожувати без обмежень, які спричинила пандемія.
Румунія передала Україні понад 100 тисяч доз вакцини AstraZeneca (фото) Румунія передала Україні понад 100 тисяч доз вакцини AstraZeneca (фото)
Вантаж вакцин передали на прикордонному пункті "Сірет-Порубне". Препарат розподілять між усіма областями України.
Стало відомо, у скількох мешканців Львівщини виявили побічні реакції на щеплення від COVID-19 Стало відомо, у скількох мешканців Львівщини виявили побічні реакції на щеплення від COVID-19
У всіх щеплених у Львівській області, яких станом на п'ятницю становить майже 40 000, офіційно зареєстровано 0,002 % побічних реакцій.
Loading...
Load next