В Україні дозволили вводити бустерне COVID-щеплення дітям 12-17 років

В Україні дозволили вводити бустерне COVID-щеплення дітям 12-17 років

В Україні дозволили усім вакцинованим дітям віком від 12 до 17 років робити бустерне щеплення проти COVID-19. Відповідні зміни затвердило Міністерство охорони здоров'я України, повідомляється на сторінці відомства у Facebook 4 листопада.

У відомстві рекомендують вводити бустерну дозу вакцини через 6 місяців після завершення первинного курсу імунізації.

Водночас, якщо дитина, з медичних показань, уже отримала додаткове щеплення проти коронавірусу раніше, то бустерну дозу рекомендують вводити через 3 місяці.

МОЗ наголошує, що для бустерного щеплення проти коронавірусу дітям віком від 12 років потрібно використовувати виключно мРНК-вакцину, яка схвалена до використання у цій віковій групі. Наразі в Україні це Pfizer.

Крім того, у відомстві нагадали, що вакцинація дітей 12-13 років здійснюється лише у разі інформованої згоди (форма N 063-2/о) батьків або опікунів. Дітям від 14 років дозволяється самостійно звертатися до будь-якого пункту щеплення проти COVID-19 чи центру вакцинації.

Перелік пунктів щеплень та центрів масової вакцинації можна знайти за посиланням.

Важливо! Не обов’язково мати при собі декларацію з педіатром чи сімейним лікарем.

Також у МОЗ нагадали, що бустерну дозу вакцини проти COVID-19 можуть отримати громадяни віком від 18 років, які завершили первинний курс вакцинації:

  • перший бустер – через 5 місяців після первинного курсу вакцинації,
  • другий бустер – через 4 місяці після отримання першого.

Нагадаємо, що США передали Україні ще 2,3 млн доз протиковідної вакцини Pfizer.

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

 162
 
Читайте також
МОЗ вимагає відсторонити керівництво 15 лікарень за підробку сертифікатів вакцинації МОЗ вимагає відсторонити керівництво 15 лікарень за підробку сертифікатів вакцинації
МОЗ наполягає, щоб відсторонення було на час кримінального провадження. Міністерство вже направило відповідні листи власникам закладів охорони здоров'я.
За останню добу в Україні виявили понад 5 тисяч хворих на COVID За останню добу в Україні виявили понад 5 тисяч хворих на COVID
За минулу добу в Україні підтвердили зараження на коронавірусну інфекцію у 5062 українців. З них на Львівщині зафіксували 311 нових випадків захворювання на Covid.
До кінця року в Україні збільшать кількість кисневих станцій у вісім разів До кінця року в Україні збільшать кількість кисневих станцій у вісім разів
Наразі обладнання для автономної генерації кисню вже встановлюється в регіонах, у лікарнях, які надають допомогу пацієнтам, хворим на ковід.
Loading...
Load next