Компанія BioNTech успішно випробувала вакцину проти раку
Компанія BioNTech, яка розробила вакцину від коронавірусу Pfizer, засновану на використанні модифікованої нуклеозидами матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), заявила про успішні випробування вакцини проти раку.
Про це повідомив один із засновників компанії BioNTech Угур Шахін, передає CNN Türk.
Ми плануємо отримати дані дослідження для низки інших терапевтичних підходів між 2025 і 2029 роками, - заявив Шахін.
Науковець сподівається, що перші персоналізовані вакцини проти раку на основі мРНК можуть бути схвалені до 2030 року.
Ми беремо у пацієнта зразки крові та пухлини, а через чотири тижні вводимо індивідуальну вакцину… В ідеалі - це не 100, а десятки тисяч пацієнтів на рік, - сказав він.
Відомо, що раніше компанія оголосила про результати першого клінічного випробування комбінації вакцини проти раку на основі мРНК і терапії клітинами CAR Т (створення імунних клітин для лікування раку - ред.). Пухлини припинили ріст майже у всіх пацієнтів і зменшилися майже у двох третин.
Цей підхід може змусити імунну систему спеціально знайти та знищити пухлину за допомогою армії спеціальних воїнів, - додав Шахін.
За його словами, стратегія майбутнього - це комбінована терапія різних підходів.
Я впевнений, що протягом наступних кількох років ADCS (Кон'югати антитіл до ліків - ред.) буде все частіше використовуватися як цільова хіміотерапія, а не класична хіміотерапія, при багатьох онкологічних показаннях, - наголосив Шахін.
Нагадаємо, Чехія прагне продовжити імпорт російської сталі
Софія Ратинська - pravdatutnews.com