Хірурги провели унікальну операцію, щоб врятувати пораненого військового

Хірурги провели унікальну операцію, щоб врятувати пораненого військового

Медики Інституту імені Амосова провели унікальну операцію військовому з Вінниччини, який зазнав важкого поранення в грудну клітину під Бахмутом, коли допомагав забирати тіла загиблих.

Про це розповіли в Інституті.

За даними медиків, снаряд пробив легеню 49-річного військового Юрія Січки та зупинився в серці.

У Дніпрі йому провели екстрену операцію, врятувавши життя. Проте залишалася небезпечна проблема — отвір у серцевій артерії, через який кров потрапляла в порожнину серця. Це створювало серйозну загрозу для життя.

Враховуючи надвисокі ризики та складність необхідного втручання, Юрія доставили до Інституту серцевої хірургії для подальшого лікування. Там медики вирішили провести унікальну операцію без традиційного розрізу грудної клітки, яка навіть не потребувала загальної анестезії.

Медики використали внутрішньосудинний доступ через руку чоловіка. Під час операції використали внутрішньо-коронарний ультразвуковий апарат, який дозволив бачити судину ізсередини та точно встановити спеціальні стент-графти — металеві конструкції діаметром до 5 мм, які закрили пошкоджену зону артерії.

За нашими даними, це перший випадок у світі, коли подібну операцію було проведено саме так, — повідомили в Інституті.

Зараз Юрій почувається добре. Попереду на нього ще чекає відновлення, але зовсім скоро він зможе провести час зі своїми онуками.

Нагадаємо, На Прикарпатті прибрали блокпост, на якому місцеві напали на військового ТЦК

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
У Львові прооперували хлопця з Лисичанська, якому уламок снаряду потрапив у легеню (відео) У Львові прооперували хлопця з Лисичанська, якому уламок снаряду потрапив у легеню (відео)
Наразі Святослава очікує ще тривале лікування та реабілітація, а після того він зможе повернутися до звичного життя.  
Loading...
Load next