Ранкове споживання кави виявилося більш корисним, ніж післяобіднє - дослідження
Науковці зі США вперше встановили, що час споживання кави впливає на її користь для здоров’я. Вживання кількох чашок кави до обіду значно знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань і всіх причин, тоді як розтягування споживання кави протягом дня не дає такого ефекту.
Результати дослідження, опубліковані в журналі European Heart Journal.
У період із 1999 по 2018 рік дослідники проаналізували дані понад 40 тисяч дорослих американців, простежуючи їх харчові звички та причини смертності протягом 10 років.
- 36% учасників вживали каву переважно вранці (з 4:00 до 12:00).
- 16% пили каву протягом усього дня.
- Інші не пили каву зовсім.
Результати показали, що ті, хто випивав понад три чашки кави до обіду, мали:
- На 31% нижчий ризик смерті від усіх причин.
- На 39% нижчий ризик смерті від серцевих хвороб у порівнянні з тими, хто не пив каву.
- Для тих, хто пив каву протягом дня, цей ефект був значно слабшим: ризик смерті знижувався лише на 15% і 21% відповідно.
Науковці припускають, що ранкове споживання кави більш ефективне через особливості біологічних процесів організму. У цей час підвищується вироблення прозапальних сполук, які нейтралізуються протизапальними компонентами кави, такими як органічні кислоти. Це може посилювати захисний ефект напою.
Дослідження підтвердило, що користь для здоров’я приносить як кава з кофеїном, так і без нього. Однак через спостережний характер дослідження не можна стверджувати, що саме кава є головною причиною зниження ризику смерті.
Нагадаємо, Нейробіологи з'ясували, чому нові спогади не замінюють старі
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com