Зіниці можуть допомогти зрозуміти, як мозок обробляє спогади під час сну, - дослідження
Звужена зіниця під час сну може свідчити про те, що мозок створює нові спогади, тоді як розширена — про те, що відбувається повторне переживання старих спогадів.
Про це повідомляє Independent.
Вчені з Корнельського університету в США провели експерименти на мишах, використовуючи електроди для реєстрації мозкової активності та камери для спостереження за зіницями.
Дослідження показало, що нові спогади консолідуються під час повільного сну, коли зіниця звужується. Натомість, старі спогади відтворюються, коли зіниця розширюється. Це відкриття вказує на здатність мозку розділяти фази сну, щоб уникнути змішування інформації і зберігати нові та старі спогади окремо.
Мишей навчали виконувати різноманітні завдання, наприклад, знаходити воду чи печиво в лабіринті. Під час сну після навчання електроди фіксували активність мозку, а камери відстежували зміни зіниць. Дослідники помітили, що під час нешвидкого сну, який асоціюється зі сновидіннями, миші відтворювали нові знання. Водночас старі спогади оброблялися в інші моменти сну, коли зіниця розширювалася.
Виявлено, що структура сну мишей має більше спільного зі сном людини, ніж вважалося раніше. Перериваючи сон мишей у різні моменти, вчені змогли визначити, як це впливає на їхню здатність згадувати нову інформацію. Результати свідчать, що мозок має природний механізм для розділення нових і старих знань у надзвичайно короткі проміжки часу.
Нагадаємо, Біологи змогли перетворити ракові клітини кишківника на здорові
Юлія Педюк - pravdatutnews.com