Батьківський страх перед математикою може завадити успіхам дітей у навчанні
Дослідження виявило, що страх батьків перед математичними завданнями може негативно вплинути на успішність їхніх дітей у початковій школі.
Дослідження опублікували в журналі Journal of Experimental Child Psychology.
Науковці протягом п'яти років спостерігали за 130 дітьми віком від трьох до восьми років. У цей час вони проводили опитування щодо тривожності батьків і дітей перед математичними завданнями, а також оцінювали математичні здібності дітей.
Виявилося, що діти, які вже у три роки добре рахували, у віці восьми років не тільки краще розв'язували математичні завдання, а й менше хвилювалися перед ними. Водночас, зв'язок між тривожністю щодо математики у батьків та математичними здібностями дітей був опосередкований саме здібностями до лічби у ранньому віці.
Якщо батьки менше тривожилися щодо математики, вони раніше починали навчати дитину лічити, що сприяло кращим математичним здібностям у майбутньому. Цей факт може пояснити, чому в сім'ях, де батьки мають професії, пов'язані з математикою, діти також часто обирають напрямки, де потрібні математичні здібності.
Науковці закликають батьків не висловлювати свого негативного ставлення до математики, а натомість сприяти всебічному розвитку дітей, зокрема й математичних навичок. Адже гірші математичні навички в ранньому віці можуть призвести до гірших успіхів у навчанні загалом, а також до меншого добробуту в дорослому віці.
Нагадамо, Кіт чи собака: як домашні улюбленці впливають на ваше здоров’я
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com