Львівська міська дитяча лікарня отримала ліцензію на трансплантацію

Один із найважчих етапів у трансплантації - виходити пацієнтів, адже перші місяці для них є критичними.
Львівська міська дитяча лікарня вже роками успішно цим займається попри те, що пересадку органів тут ще не виконували.
До трансплантацій ми готуємось вже дуже довго, а саме 2010-2011 рр. У нас є 54 маленьких пацієнтів, трансплантованих закордоном. Більша частина медиків їздили також на ці операції, відповідно проходили стажування, - розповів у коментарі ПравдаТУТ Львів дитячий хірург лікарні Дмитро Грицак.
Також у медзакладі підготували до операції та виходили маленьку Поліну. До Львівської міської дитячої лікарні мама з донечкою приїхали з Донецька ще 7 років тому, адже дівчинці потрібна була трансплантація печінки.
У іншому медзакладі шансів, що дитина буде рости повноцінно, не давали, але львівські медики думали по-іншому.
Її прооперувала в Бельгії, а після трансплантації Поліна росла, як і всі здорові дітки. Ніяких порушень розвитку у неї не було і немає.
Тепер Львівська дитяча лікарня одержала ліцензію на трансплантацію, і згодом маленькі пацієнти зможуть отримати необхідну допомогу вдома. Попри готовність фахівців, важливим етапом медзакладу була підготовка до таких операцій. Львівська міська дитяча лікарня вже на фінішній прямій.
У 2017 році медзаклад виграв громадський проєкт реконструкції нашої операційної. Далі був прийнятий закон про трансплантацію. І наступний етап - ремонт у відділенні, де надалі будуть перебувати дітки після трансплантації.
Поки триває ремонт цього приміщення, вже є претенденти на першу пересадку печінки. Наразі трансплантація відбуватиметься від родинного донора. Після печінки планують пересадити й нирку.
Пересадка печінки фактично є найскладнішою серед моноорганних трансплантацій. Після них йдуть мультиорганні пересадки, - пояснив дитячий хірург Дмитро Грицак.
Зазначимо, що наразі лікарня підписує усі пакети медичних послуг Національної служби здоров’я України за програмою медичних гарантій.





