У львівській лікарні дві кисневі станції самостійно виробляють кисень з повітря
Відтепер лікарня закуповуватиме вдвічі менше кисню, адже половину від потрібного обсягу тут вироблятимуть самостійно, повідомила пресслужба ЛМР.
"Ми ввели в дію кисневі станції в лікарні швидкої допомоги, і це дає великий позитивний ефект. Адже маємо там до половини кисню власного виробництва, і по ціні – це економія більше мільйона гривень в місяць ", - зазначив міський голова, Андрій Садовий.
Зокрема, встановлення нових кисневих станцій дозволить економити до понад одного мільйона гривень на місяць й лікарня матиме альтернативу - кисень власного виробництва.
За словами завідувача відділення нефрології та діалізу лікарні Михайла Каленікова, одна киснева станція подає 520 л кисню на хвилину. Тобто, дві однакові за потужністю станції можуть подавати понад 1000 л кисню. Раніше лікарня купувала у Львівського хімічного заводу близько 4 тисяч кубів рідкого кисню, а тепер, відколи запрацювали кисневі станції, купуватиме вдвічі менше.
"Кисневі станції працюють за таким принципом: компресори з вулиці беруть повітря, наганяють його у резервуари, здійснюючи там тиск на кисневий генератор, в якому є сорбент. Цей сорбент відділяє кисень в одну сторону, а азот в іншу – тобто повертає його назад у повітря. А кисень йде у розсіювач, і звідти він потрапляє у відділення. Таку ж технологію виробництва кисню застосовують в усіх світових клініках", - прокоментував лікар.
Зазначимо, що кисень зі станцій подаватимуть в операційні, у відділення інтенсивної терапії - туди, де потрібне медичне газопостачання.