Мільйонні борги Львова: куди витрачають позичені кошти (Відео)
![Мільйонні борги Львова: куди витрачають позичені кошти (Відео)](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/news/2021/04/14/lviv.png)
І дуже часто, щоб мати усе це, місто опиняється в боргах та зобов’язаннях перед іншими країнами чи міжнародними інституціями.
"Станом на зараз ті кредити, які вже отримало місто, складають близько чотирьох мільярдів гривень, крім того, цього року ми позичили 760 мільйонів як випуск облігацій, поки що ще дозволу мінфіну не було, відповідно ці кошти додадуться до тієї скриньки запозичень, яка в нас вже є", - розповіла депутатка Львівської міськради, Уляна Пак.
Формування бюджету Львова на 2021-й рік викликало неабиякий шквал обурень і обговорень серед депутатів. Бо ж і досі залишається ризик, що заплановані доходи навряд чи стануть реальними. А, відтак, не всі заплановані програми з бюджету розвитку матимуть шанс на фінансування і реалізацію.
"Проблема є велика, що нам на червень потрібно віддавати облігації, 400 млн плюс 90 млн – це ті запозичення інші, які ми отримали. Станом на зараз нам бракує по наших доходах близько 230 млн для того, щоб погасити основні борги", - додала дупетатка.
Неабияк впливає на фінансову погоду у місті і пандемія коронавірусу. Бо ж лише за минулий рік Львів недоотримав близько 500 мільйонів гривень.
"Дуже багато проектів можуть бути нереалізованих цього року, які саме – важко сказати, бо будуть виставлятися пріоритети. Нам зараз дуже важливо надати посильну і непосильну допомогу медикам для того, щоб були надані якісні медичні послуги всім потребуючим громадянам", - зазначила ще одна депутатка, Наталія Шелестак.
Жити в кредит – це дорого, але доцільно лише у випадках, коли такий кредит буде спрямований на розвиток певної галузі. Та в ратуші переконані, що всі позики виправдані і не критичні. Адже у такий спосіб вирішуються нагальні проблеми для львів’ян: триває процес впровадження е-квитка або ж реконструкція очисних споруд.
"Якщо мова йде про співпрацю із європейським банком реконструкції і розвитку, тобто це не є запозичення заради запозичення, це є запозичення, які ми отримуємо разом із грантами і дуже великими грантами, які ми б не могли отримати в інший спосіб, це вимірюється мільйонами євро", - розповів перший заступник міського голови Львова, Андрій Москаленко.
Своєю чергою, це дає змогу інвестувати в інфраструктуру, зазначає Андрій Москаленко.
Наразі окрім ремонтних робіт міських артерій, чи не найбільше запозичених коштів місто скеровує на зведення сміттєпереробного заводу, впровадження е-квитка та закупівлю нового громадського транспорту.
![У Львові відновили безкоштовний проїзд для пільговиків у громадському транспорті](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/04/26/29_avtobus.jpg)
![У Львові відкрили для проїзду вулицю Хмельницького та частину Бандери](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/08/23/rem.jpg)
![Мер Львова підтримав накладення 35% мита на білоруський транспорт](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2021/04/22/maz.jpg)
![Зеленський оцінив перспективи повернення окупованих територій](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2025/02/10/3.jpg)
![Ізраїль наніс чисельних ударів по Сирії, включно зі столицею Дамаском](https://pravdatutnews.com/sites/default/files/styles/large/public/news/2024/12/10/ap18104517414316-1-640x400.jpg)