Засідання обласної ради: у Львові медики вийшли на акцію протесту (відео)
Що не сесія, то протест. Щоправда цього разу унікальний. Адже чи не вперше в історії працівники екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вийшли на публічну акцію, аби підтримати свого керівника. Кажуть: не бачать іншого можливого кандидата на цю посаду.
"Ви бачите скільки тут медиків, для того, щоб його підтримати. Він виконує свої завдання повноцінно, нормально, як сучасний керівник. І я думаю, що альтернативи йому немає", - зізнався один із протестувальників.
"Ми всі, ми просто так тут би не зібралися. Я навіть бачу райони поприїжджали. Тож не просто так, ми зараз керуємо цілою областю. Це ж величезний штат і всі за Васьком. Ну це ж я думаю не просто так. І якщо обласна рада нас не почує, ну то я думаю, що то буде дуже серйозно. Люди не зупиняться", - розповіла медик.
"Багато хто закидає, що ці всі зарплати, премії, тощо йдеться за рахунок того, що підписано договір з НСЗУ. Але не важко думаючій людині подивитися в інтернеті, що договір був підписаний задовго до приходу Андрія Романовича. Але тільки з ним з'явилися ці гроші і йдуть на благо медиків", - заявила мітингувальниця.
Передісторія протесту не така довга. Андрія Васька призначили виконувачем обов’язків керівника медзакладу близько року тому. І кілька місяців назад все наче узгодили та вирішили оголосити конкурс на займану посаду. Та от днями з’явилася інформація, що конкурс скасовано.
"Як фізична особа я можу зробити свій вибір. Але як керівник буду стояти осторонь які будуть кандидатури. Чи один, чи другий, чи 5-й, чи 10-й. Не спонукайте мене до цього. Моє завдання, щоби зробити так, щоб завтра ніхто не скасував цього конкурсу. Моє завдання, щоб все було в юридичній площині. Крапка", - розповів начальник управління майном спільної власності, Сергій Івах.
Чиновник заявив, що не буде порушувати закон та брати на себе відповідальність. Оскільки є вимога - не менше ніж 7 років стажу на керівній посаді. Та обуренню медиків екстреної медицини не було меж. Адже питання керівника - не єдина проблема. Кажуть: їм не підписують новий штатний розпис, тож неможливо прийняти нових працівників. А на додачу ще й виселили з приміщення не запропонувавши альтернативу.
"Ці три питання болять колективу. Одне вже вирішене, сподіваємося що два наступні теж будуть вирішені. Максим Козицький вже заявив, що готовий зініціювати перед урядом питання зміни підходів відповідно кваліфікаційних вимог", - заявив заступник голови Львівської облдержадміністрації, Іван Собко.
Окрім питань, які турбують медиків Центру екстреної допомоги, депутати розглянули й численні звернення та створили тимчасову контрольну комісію вивчення питань лісогосподарських підприємств. У неї ввійдуть представники різних політсил. Розглядали й майнові питання, зокрема продаж комунальних приміщень задля наповнення бюджету.
"Це мова йде про приміщення які станом на сьогодні не використовуються чи частково використовуються. Єдине і найважливіше, що ці об'єкти продавати для того, щоб їх приватний бізнес загосподарьовував", - додав Сергій Івах.
Підтримали обласні обранці й закупівлю у лізинг обладнання для онкоцентру.
"Вартість цього обладнання майже 60 млн грн. Сума достатньо велика, проте існує домовленість з містом Львовом що перший внесок і місто Львів, і обласна рада зроблять порівно по 6 млн, а наступна відповідно до договору лізингу буде надано одним із держбанків", - розповів депутат Львівської облради, Володимир Квурт.
Решту ж суми медзаклад вноситиме за рахунок коштів з НСЗУ. При цьому розраховують, що така новий апарат з’явиться в онкоцентрі вже наприкінці цього року.