Сховища у Львові: куди сховатися у разі надзвичайної ситуації (відео)
Якщо ж говорити про захисні споруди, то у місті їх налічують близько 70-ти. Призначені вони для працівників стратегічно важливих підприємств, які працюватимуть в особливий період. Розраховані такі сховища 1 кв.м на 1 людину. До речі одним із таких сховищ є захисна споруда Львівського ювелірного заводу.
"Тут є значить своя дизельна електростанція, є очищення повітря, є забезпечення водою, стічними водами. Є класи і побутові приміщення для розміщення тут засобів індивідуального захисту", - зазначив керівник відділу захисту територій Львівської міськради, Олег Дубчак.
А от для мешканців міста є понад 5,5 тисяч укриттів. Найпростіші – це підвальні приміщення у житлових багатоквартирних будинках. Тобто це місце, яке є найближче до мешканців.
"Такі приміщення мають мати висоту не менше 1,7 м, мають бути залізобетонні перекриття. має бути вхід і кілька аварійних виходів – так звані підвальні віконечка", - розповів керівник відділу житлового господарства Франківської райадміністрації, Василь Паливода.
Також, зауважує посадовець, в укриттях має бути доступ до води та каналізації. А також освітлення, аптечки і телефонний зв’язок, який можна забезпечити від квартир на першому поверсі. Окрім підвалів будинків укриттями вважаються підземні паркінги, переходи й інші підземні простори. Сьогодні у Львові таких захисних споруд подвійного значення є 46.
"В нас взагалі забезпеченість по всім підвальним приміщенням складає 164%, це більше чим потрібно", - додав Олег Дубчак.
До слова, облік споруд захисту створили ще 2014 року, і кожна районна адміністрація має свій план укриття. Зараз ці приміщення переобстежують, повідомляють у мерії. Перевірити всі захисні споруди та укриття у Львові планують до жовтня.