Актори повертаються на сцену: театри Львова підготували декілька прем'єрних вистав (відео)
Оновлені афіші, насичені сюжетні лінії та вічні сенси – львівські театри після чергового посиленого карантину відчиняють свої двері для відвідувачів. Часу на карантині не гаяли, а підсилювали репертуар прем’єрами. Якщо ви – поціновувачі фешн тижнів, то вам – на виставу "Топ Гьорлс" від театру Лесі. Під час цієї постановки вас дивуватимуть і своїми образами, і дефіле 13-метровим подіумом, який спеціально спроєктувати для цього дійства.
"Ми направду винесли досить багато сцен на подіум і вони добре працюють, це спосіб розімкнути простір", - розповів головний режисер театру Лесі, Дмитро Захоженко.
У цій виставі ви побачите одразу три різні постановки, задіяно дуже багато акторів, увесь жіночий склад, а підсилюватиме усе це синтез найрізноманітнішої музики.
"Там багато і жіночої долі, і економічної складової, соціальної, ідеологічної складової", - додав головний режисер.
"Мені подобається, що моє існування в цій виставі не дає якоїсь однозначної відповіді і найбільше що мене тішить, що воно не дає посилань до негативних речей, а тільки розмикає погляд", - поділився актор театру, Василь Сидорко.
У постановці буде багато зізнань, душевних розмов та прихованих сенсів. Анні дісталась роль головної героїні, Марлін.
"Це такий багатогранний складний персонаж, які кожна з тут присутніх жіночих ролей, вони дуже цікаві, дуже багато пластові. Для мене Марлін цим і цікава, вона людина, яка тікає, я думаю що кожен з нас тікає в якомусь періоді життя, можливо все життя", - розповіла акторка театру Лесі, Анна Єпатко.
А поки в театрі Лесі вирує драма, заньківчани вирішили "розрядити" обстановку і готують аж дві комедії. На головній сцені столичний режисер ставить соціально-політичну постановку "Віват, Бушон!". Усе дійство відбувається у маленькому містечку ось на цій зупинці, яка за задумом режисера виконує роль мерії.
"Цей є образ з’явився, така автобусна зупинка на пустирі, де і автобусів немає, і нічого вже немає. Самий головний елемент буде у фіналі, коли ця вся історія рухне, бо в героїв більше нічого не лишається, як то все зруйнувати і ми всім театром впоралися з тим усім завданням і вона падає і це не дуже травматично", - зізнався головний художник національного театру ім. М. Заньковецької, Андрій Романченко.
Окрім сліз від сміху вистава підіймає ряд важливих тем, популізм – одна з них. Бо ж перед глядачем постане історія міста, яке живе на гранти Євросоюзу та містян, які ці кошти "проїдають".
"Тут головною темою проходить маніпуляція свідомістю наскільки вона сьогодні є актуальною і наскільки ми це бачимо в сьогоденні. Я є свого роду такий чиновник з Євросоюзу, який це все має викрити і якимось чином зреагувати", - розповів актор національного театру ім. М. Заньковецької, Андрій Козак.
Вже на камерній сцені тривають репетиції іншої французької комедії "Ім’я". У залі панує атмосфера гостинності. Сімейна пара організувала звану вечерю за келихом вина для друзів. Один з героїв зацікавився тонкощами майбутнього батьківства і мова зайшла про ім’я дитини. Вибір від невинного жарту переріс до підсвідомих образ.
"Ця п’єса про то, що є такі ситуації у житті, коли таємні сторони, які ми приховуємо, стають явними і мені здається що це буде дуже цікаво для глядача пережити цю історію і впізнати або себе, або сусідів", - зазначив режисер вистави, В’ячеслав Жуков.
Зазначимо, що обидві постановки в театрі реалізовують у межах фестивалю "Французька весна". П’єса "Ім’я" мала неабиякий успіх у Франції, тож "Альянс Франсез" підготував повністю переклад цієї історії, щоб адаптувати її для українського глядача.
"Наша місія полягає у тому, щоб робити промоцію французької культури на місцевому рівні, театру ми можемо допомогти із отриманням прав на виставу, комунікацією чи перекладом", - поділився директор ГО "Альянс Франсез" у Львові, Ніколя Фасіно.
Перші прем’єри відбудуться вже цими вихідними, тож не зволікайте та обирайте, яка з історій припала вам до душі більше.