Бунт шахтарів назріває на Львівщині: гірники погрожують заблокувати роботу ДП "Львіввугілля" (відео)

Бунт шахтарів назріває на Львівщині: гірники погрожують заблокувати роботу ДП "Львіввугілля" (відео)
Гірники погрожують заблокувати роботу ДП "Львіввугілля" через борги із зарплати.

Бунт шахтарів назріває на Львівщині. Гірники погрожують заблокувати роботу державного підприємства "Львіввугілля" через борги із зарплати. У скрутному становищі опинилися майже 7 тисяч працівників.

Невже той шахтар який важкою працею видобуває це вугілля змушений ще потім у свій вихідний день їхати у Київ, їхати у Львів, стукати каскою і доказувати що в нього є сім’я і т сім’ю потрібно годувати, віддайте йому зароблене, він не каже дайте якесь чуже, дайте йому зароблене! - повідомив голова профспілки працівників вугільної промисловості шахти "Межирічанська" Андрій Паска.

Несвоєчасна виплата зарплати шахтарям негативно впливає на економіку усього Червоноградського району, внаслідок чого він стає депресивним, розповідають місцеві активісти.

В нашому регіоні Червоноград, Сокальський район, червоноградська громада це є формуючі підприємства які формують основний потік в робочих кадрах, в нас навчальні заклади під то підлаштовані. Всі живуть за рахунок шахт і все що навколо шахт створено і коли кілька місяців якась заборгованість по оплаті зарплати навіть банально наші на базарі відчувають що не мають грошей, - розповів активіст Михайло Нискогуз.

Фінансові труднощі на “Львіввугіллі” самі гірники пов'язують із приходом нового керівництва. У червні контроль над підприємством отримав колишній головний інженер шахти “Лісова” Павло Прокопик. Посівши крісло тимчасово виконуючого обов'язки гендиректора він призначив комерційним директором людину із кримінальним минулим Богдана Голінчака, бенефіціара ТОВ “Західвуглезбут”.

Ця людина в 15-16 році взула міноборони коли йде війна на 9 млн. І йому було судом призначено 5 років позбавлення волі і заплатити штраф 255 тисяч, цього не зроблено, зато він керує зараз тут, - наголосив голова Львівської обласної вільної профспілки шахтарів Віталій Оніжук.

Зі зміною керівництва частину працівників змусили піти у добровільно-примусову відпустку, нарікають представники профспілок.

Одним словом не пускають нас, була така ситуація що нам дали вже кабінет, ключі від кабінету, ми увійшли, але чогось так сталося, була вказівка від керівництва і одним словом забрали від на ті ключі і забрали кабінет, - зазначив голова ППО працівників шахти "Червоноградська" Львівської обласної вільної профспілки шахтарів Богдан Тимець.

Зі слів представників шахтарських профспілок основна причина збитковості підприємства - це фінансові оборудки.

Маючи фірму ЗВЗ вони зараз з новим генеральним директором впроваджують схему відмивання грошей, це схема шахта “Лісова”, ЗВЗ і тепер об'єднання. Тобто маючи підхід до команди, дає команду і возить породу. Деколи ми заглядали в машини. Там було чисте вугілля, - додав голова Львівської обласної вільної профспілки шахтарів Віталій Оніжук.

Крім того, діляться вже активісти, новий тимчасовий виконувач обов'язків гендиректора підприємства Павло Прокопик підписав наказ про суттєве зниження ціни на вугілля на фоні зростання його цін на внутрішньому ринку та за кордоном.

Шахтарям на мою думку не доплачують і затримують зарплати по причині того що Ахметов любіює надто низку ціну штучно занижену, а при тому піднімає по своїх ТЕС, ну як своїх, вкрадених в українців, піднімає вартість електроенергії, - розповів голова ГО "Рабів до раю не пускають" Іван Спринський.

Нове керівництво ДП “Львіввугілля” шахтарі пов'язують із одіозним народним депутатом України від провладної партії, членом комітету з питань енергетики, Юрієм Камельчуком, помічники якого супроводжували Павла Прокопика під час призначення на посаду. Він виправдовується, про кримінальне минуле нових керівників підприємства не знав.

Що стосується супроводу моїми помічниками так це була трошки інша історія, ми як раз намагаємось слідкувати щоб все відбувалося законно, ми на місці перевіряли які документи в нього є. + І ми переконалися в тому що документи всі є, накази всі правильні, все є на сайті міністерства, - повідомив народний депутат України Юрій Камельчук.

У зв'язку із затримкою зарплат шахтарям, учора на підприємстві відбулась термінова нарада. Представників опозиційних до нового керівництва профспілок та місцевих активістів туди не впустили.

Нє, нє, не можу, поки немає вказівки, - сказав охоронець.

Тим часом обласні чиновники обіцяють погасити частину заборгованості із зарплати наступного тижня.

Ми очікуємо на наступний тиждень черговий транш у вказаній державній програмі, але йдеться про суму приблизно 30-35 млн грн, таким чином ми розуміємо що питання комплексно вирішено не буде, - заявив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

Загалом заборгованість із зарплати перед працівникам вугільної промисловості становить 202 мільйона гривень. Відтак вже з понеділка шахтарі готові розпочати акцію протесту та заблокувати роботу ДП “Львіввугілля”.

 

Читайте також
На Львівщині автомобіль перекинувся з мосту (фото) На Львівщині автомобіль перекинувся з мосту (фото)
Водія з автівки витягували рятувальники, адже самостійно вибратись із перекинутого авто він не міг. Аварія трапилась у Червоноградському районі, поблизу Сокаля.
На Львівщині знайшли авіаційну бомбу та 8 боєприпасів часів Другої світової війни На Львівщині знайшли авіаційну бомбу та 8 боєприпасів часів Другої світової війни
У Львівській області продовжують виявляти небезпечні знахідки часів Другої світової війни та знищувати їх.
Понад 2 мільярди боргу за газ завинили жителі Львівщини
У “Львівгаз збут” скаржаться на те, що споживачі заборгували установі вже понад 2,46 мільярди гривень. Так найбільшу несплату за газ мають мешканці Львівського, Стрийського та Дрогобицького районів.
Loading...
Load next