На Львівщині із літаків розкинуть понад 430 тисяч доз вакцини від сказу для диких тварин (відео)

На Львівщині із літаків розкинуть понад 430 тисяч доз вакцини від сказу для диких тварин (відео)
На Львівщині із літаків розкидатимуть вакцину від сказу для хижаків, щоб запобігти поширенню цією небезпечної хвороби.

На Львівщині незабаром розпочнуть кампанію вакцинації диких тварин, щоб не допустити поширення сказу. Це дуже небезпечне захворювання, яке призводить до смерті. Передається воно через укус тварини, а потім через нервову систему вірус потрапляє у мозок. Нерідко після контакту з дикими ссавцями заразитися можуть й домашні улюбленці, тому слід звертати увагу на перші симптоми.   

Це є гіперсалівація, надмірне виділення сечі, це є нервові явища, можуть бути судоми, світлобоязнь, боязнь води. Тварина може бути занадто агресивною, або навпаки дуже лагідною.

Кота і собаку, або будь-якого ссавця, якого ви утримуєте вдома, треба вакцинувати від сказу. Тому звернутися можна  в найближчу лікарню ветеринарної медицини, можна приходити до нас, - наголосив в.о. директора ЛКП "ЛЕВ" Андрій Пінчук.
 

Вакцинувати домашніх улюбленців від сказу потрібно раз у рік. Інкубаційний період захворювання може тривати від 2-х тижнів до року, тому одразу розпізнати перші ознаки цієї недуги доволі важко. Варто зазначити, що за понад 10 років на Львівщині зареєстрували 2 випадки захворювання на сказ серед людей, обидва летальні. Лікарі ж кажуть, що після невдалого контакту з невідомою твариною треба одразу звертатися до фахівців.

То це є підстава звернутися до лікаря, в травмпункт, або в хірургічне відділення, де з профілактичною метою введуть в залежності від того, яка ступень ураження, яка  це ділянка, то або готові антитіла (антирабічний імуноглобулін), або розпочнуть серію вакцинації проти сказу, яка складається з 6-ти доз з періодичним інтервалом і людина не захворіє, - повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

Щодо вакцинації диких тварин то її планують проводити восени по всій території області за допомогою літаків, які розкидатимуть препарати за межами населених пунктів.

Це такі блістери, є такий квадратик у вигляді приманки, то це суміш запахів риб’ячого жиру, яка приваблює тварину і смакує їй її з’їсти. А всередині блістера є капсула з вакциною, вона прокушує цю капсулу й вакцина через слизову оборонку вакцинується, - зазначив перший заступник начальника Держпродспоживслужби у Львівській області Ростислав Волошин.

Загалом цього року з літаків розкинуть понад 430 тисяч доз вакцини. 

 

Читайте також
Львівщина отримає 21 600 доз із нової партії вакцини «Astra Zeneca» Львівщина отримає 21 600 доз із нової партії вакцини «Astra Zeneca»
З нової партії вакцини «Astra Zeneca» виробництва Південної Кореї, що прибула сьогодні в Україну, Львівщина отримає 21 600 доз.
У Львівській області готуються до третього етапу вакцинації від Covid
У Львові та області проводиться підготовка вже до третього етапу вакцинації від коронавірусної інфекції. Усі охочі вакцинуватись вже зараз можуть записатись на вакцинацію.
Навчання в умовах пандемії: як цьогоріч школярі розпочнуть навчальний рік (відео) Навчання в умовах пандемії: як цьогоріч школярі розпочнуть навчальний рік (відео)
Школи, де 80% працівників будуть вакцинованими, зможуть працювати у очному форматі, навіть якщо Львівщина перебуватиме у "червоній" зоні.
Loading...
Load next