У Львові вшанували пам'ять жертв Голокосту (відео)
27 січня у всьому світі відзначають День пам’яті жертв Голокосту. У Львові теж провели спільну молитву за упокій загиблих та поклали квіти до пам’ятника, який облаштували на місці колишнього гетто, куди насильно переселяли юдеїв у 1941 році.
Якщо зрівняти з тими цифрами, що до війни тут було 30% євреїв, тобто 130 тисяч людей єврейської національності проживало у Львові. То знищене було буквально все єврейське населення міста Львова, — розповідає Адель Діанова, заступниця почесного консула Держави Ізраїль в Україні.
Чимало євреїв вивозили до Янівського табору смерті, де їх нещадно знищували. Відомим символом табору стала «добровільна шибениця» для тих, то хотів добровільно покінчити життя самогубством, щоб не терпіти катування з боку охорони.
У 1943 році нацисти почали приховувати сліди своїх злочинів та спалювати рештки вбитих юдеїв, свідків цього процесу теж ліквідували. Впродовж окупації з усього єврейського населення Львова змогли врятуватися лише кілька сотень людей не без допомоги небайдужих мешканців.
Я хочу закцентувати на тих сміливих людях, які допомагали та рятували юдеїв наражаючи своє життя на небезпеку. А це найдорожчі цінності, які є у світі, а якби ми більше вчили такі цінності у школах, то це було б важливіше за все інше. Не тільки чому і як, але й для чого це все робили. Тобі ми навчилися більше поважати інших людей, — каже Мордехай Шломо Болд, рабин.
Та додає, що історія вчить нас не допускати ті ж самі помилки задля нашого майбутнього й миру, який дався такою гіркою ціною.
Кожна людина це образ Бога. І коли ми вбиваємо людину, ми вбиваємо частину від Бога. Ми осоромимо людину і це теж вбивство. Наговорити на людину це теж вбивство. Радіти коли хтось падає – теж вбивство, — наголошує Мордехай Шломо Болд.
Додамо, що за інформацією різних джерел за часи Другої світової у світі загинули 6 мільйонів євреїв, майже мільйон з них на території України.
Віра Коновал - pravdatutnews.com