Дезінфекція парків від кліщів у Львові

У Львові розпочали дезінфекцію парків від кліщів. Вже вдалося зробити акарицидну обробку «Високого замку», «парку 700-річчя», імені Івана Франка, Під голоском, Замарстинівського тощо. Загалом охопили 8 територій. Про обробку зелених зон можна дізнатися зі стрічок, якими перекриті входи до парків.
Чому ми весною починаємо кропити, тому що зараз йде, розумієте, їхнє спарювання, от і вони є дуже активні, вони кусають, розумієте ці якраз період той, який треба їх знищувати. Ну вони протягом всього року свою роботу роблять, але найактивніше то є весна.
Другий період то серпень - вересень, о, то ми також обробляємо, розказує Володимир Лапунька, працівник відділу обласного комунального підприємства «Профілактична дезінфекція».
Так, парки та зелені зони оброблятимуть препаратом, що має спрямовану дію винятково на паразитів.
В даному випадку ми використовуємо препарат ципертрин, який дозволений для використання. Це препарат четвертої групи токсичності і в тій кількості концентрації, яким ми обробляємо воно не є шкідливе для тварин.
Він не є токсичний, тому що цей препарат входить в ошийники для собак від бліх і від кліщів, - пояснює Роман Добуш, директор обласного комунального підприємства «Профілактична дезінфекція».
Упродовж 72-годин з моменту обробки парків мешканцям рекомендують утриматись від їх відвідування, зокрема з тваринами. Проте найважливіше, щоб під час розбризкування препарат не потрапив у дихальні шляхи.
Ми кропимо значить кліщі х-содою, всі ті кліщі весь набір кліщів. Він йде трава і кущі. Він до півтора метра вище не лізу. Розумієте.
Трава, травяний покрив ну і якщо є такі кущі всякі, розумієте. Ми їх обробляємо. Значить обробили, значить через дві години 99% виздихує, - повідомляє Володимир Лапунька, інструктор по системі ХАС.
І тоді близько 2-3 місяців проблеми з кліщами не буде. Проте, не варто забувати, що в лісах чи в глибинах парку обробка не проводиться, тому є ризики укусів кліщів, а вони є переносниками небезпечної хвороби лайма. Нагадаємо, що це інфекційне захворювання характеризується різними проявами і може уражати шкіру, нервову систему, опорно-руховий апарат, серце тощо. Тому якщо на місці укусу з’являється червона пляма, яка поступово збільшується, досягаючи розмірів до 10 см і більше обов’язково зверніться до лікаря.
Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv
Злата Новосельська - pravdatutnews.com





